MSI GeForce RTX 5090 Ventus 3X OC 32GB GDDR7 DLSS4

Brak aktualnej ceny
Komputronik.pl
Brak aktualnej cenySprawdź w sklepie
X-kom.pl

TRACKER / CENA PRODUKTU

Historia ceny

Brak aktywnej oferty z historią ceny dla tego produktu.

Ostatnia aktualizacja – 25/10/2026 15:41
Ustaw alert spadku ceny!
Ustaw alert cenowy dla MSI GeForce RTX 5090 32G VENTUS 3X OC DLSS 4 –
zł
Marki:

GPU · Wydajność / Opłacalność

Pełny ranking →

Wydajność wyróżnia oglądane GPU. W Opłacalności dokładny AIB/SKU jest wstawiany przy modelach o podobnym wyniku; „—” oznacza wiersz porównawczy, nie osobne miejsce TOP10.

Wyższy indeks oznacza większą wydajność w grach. Wynik w punktach, nie FPS. Dane: GPU Matrix.

GPU Wydajność · TOP10
  1. RTX 5090 32 GB Oglądasz192,47pkt
  2. RTX 5080 16 GB139,42pkt
  3. RTX 5070 Ti 16 GB122,60pkt
  4. RX 9070 XT 16 GB113,87pkt
  5. RX 9070 16 GB103,36pkt
  6. RTX 5070 12 GB100,00pkt
  7. RX 9070 GRE 12 GB92,03pkt
  8. RTX 5060 Ti 16 GB70,53pkt
  9. RTX 5060 Ti 8 GB67,38pkt
  10. RX 9060 XT 16 GB63,57pkt
Pokaż archiwalne

Opis

Wydajność w grach

Średnia z zestawu współczesnych gier w natywnej rozdzielczości, bez upscalingu i generowania klatek. 1% low pokazuje, jak nisko spada płynność w najcięższych momentach. Wyniki dotyczą układu RTX 5090 32 GB, a nie osobnego pomiaru tej wersji karty.

Średni FPS i 1% low, rasteryzacja. Dane: GPU Matrix.
RozdzielczośćŚrednio1% lowCo to oznacza
1920 × 1080246,4175,2Do monitora 144 Hz+
2560 × 1440212,0159,3Do monitora 144 Hz+
3840 × 2160143,7122,9Do monitora 100–144 Hz

FPS w poszczególnych grach

Średni FPS w grach, rasteryzacja. Kliknij nagłówek, aby posortować. Dane: GPU Matrix.
Gra1080p1440p4K
Alan Wake 2205,1155,993,5
Assassin's Creed Mirage206,9183,1133,0
Assassin's Creed Shadows134,3111,172,7
Avowed154,4110,060,6
Baldur's Gate 3209,1206,9177,4
Black Myth: Wukong117,988,761,0
Counter-Strike 2733,8590,2354,9
Cyberpunk 2077246,2207,5108,8
DOOM Eternal389,6341,0249,2
Dragon Age: The Veilguard185,9158,0110,7
Elden Ring193,9196,0184,7
F1 24360,6317,9244,6
Ghost of Tsushima221,3193,9129,1
God of War Ragnarök206,4203,7151,2
Hogwarts Legacy191,5153,797,1
Horizon Forbidden West197,2175,8123,6
Kingdom Come: Deliverance II291,8216,9118,7
Like a Dragon: Infinite Wealth249,9245,5134,2
Monster Hunter Wilds133,5112,874,9
No Rest for the Wicked289,2246,1150,4
Ratchet & Clank249,1240,4158,9
Resident Evil 4306,0245,7156,8
S.T.A.L.K.E.R. 2144,5118,481,3
Silent Hill 2136,1109,169,3
Spider-Man 2303,5227,4127,4
Star Wars Outlaws185,8132,577,5
Starfield175,8150,4107,7
The Last of Us Part I181,8165,2108,4
The Witcher 3534,4444,8299,3
Warhammer 40,000: Space Marine 2173,7166,8125,4

Ray tracing

Indeks ray tracingu wynosi 217,46 wobec 192,47 w rasteryzacji. Z włączonym RT karta wypada więc względem RTX 5070 wyraźnie lepiej niż bez niego.

FPS z ray tracingiem w grach

Średni FPS z włączonym ray tracingiem, bez upscalingu. Dane: GPU Matrix.
Gra1080p1440p4K
Alan Wake 2149,9108,260,1
Cyberpunk 2077149,6107,758,1
DOOM Eternal311,7265,5189,0
Elden Ring90,290,372,6
F1 24260,4205,6120,7
Hogwarts Legacy133,3109,770,2
Indiana Jones178,6160,4118,1
Monster Hunter Wilds93,382,160,3
Ratchet & Clank217,8170,2104,4
Resident Evil 4271,6226,5151,9
RT · Gears of War: E-Day · DLSS Balanced (2160p)Brak danychBrak danych84,0
RT · Gears of War: E-Day · DLSS Native (2160p)Brak danychBrak danych45,0
RT · Gears of War: E-Day · DLSS Performance (2160p)Brak danychBrak danych91,0
RT · Gears of War: E-Day · DLSS Quality (2160p)Brak danychBrak danych74,0
RT · Gears of War: E-Day · DLSS Quality + 2x FG (2160p)Brak danychBrak danych131,0
RT · Gears of War: E-Day · DLSS Quality + 4x FG (2160p)Brak danychBrak danych244,0
RT · Gears of War: E-Day · DLSS Quality + 6x FG (2160p)Brak danychBrak danych339,0
RT · Gears of War: E-Day · Ludicrous (Min FPS)60,561,841,1
RT · Gears of War: E-Day · Ludicrous (native)99,177,046,5
Silent Hill 2113,492,459,0
Spider-Man 2128,6104,967,0

Na tle sąsiednich kart

Średni FPS w 1440p dla kart o najbliższej wydajności. Skala różnic: bez różnicy (<3%), trochę (3–8%), wyraźnie (8–15%), dużo (>15%).

Średni FPS · 1440p · wyżej = lepiej · Dane: GPU Matrix
  1. RTX 5090 32 GB Oglądasz212,0FPS
  2. RTX 5080 16 GB −27% · dużo wolniejsza154,4FPS
  3. RTX 5070 Ti 16 GB −36% · dużo wolniejsza135,9FPS
  4. RX 9070 XT 16 GB −40% · dużo wolniejsza126,3FPS
  5. RX 9070 16 GB −46% · dużo wolniejsza114,3FPS

Zasilanie i pobór mocy

W grach

554 W

średni pobór karty

Chwilowe szczyty

645 W

krótkie skoki ok. 20 ms

Spoczynek

30 W

pulpit, jeden monitor

TDP

575 W

deklaracja producenta układu

Pomiary poboru dotyczą konstrukcji referencyjnej. Wersje fabrycznie podkręcone mogą pobierać więcej — zasilacz dobieraj z zapasem na chwilowe szczyty.

Specyfikacja układu

ArchitekturaBlackwell 2.0
UkładGB202 · TSMC 5 nm
Jednostki cieniujące21 760
Jednostki RT / AI170 / 680
Taktowanie bazowe / boost2 017 / 2 407 MHz
Pamięć32 GB GDDR7 · 512 bit
Przepustowość pamięci1 792,0 GB/s
InterfejsPCIe 5.0 x16
Złącza zasilania (referencyjnie)1x 16-pin
Wyjścia obrazu (referencyjnie)1x HDMI 2.1b, 3x DisplayPort 2.1b
DirectX12 Ultimate
Premiera układustyczeń 2025

Długość, chłodzenie i liczba wentylatorów zależą od konkretnej wersji — sprawdź je w zakładce „Informacje dodatkowe” lub u sprzedawcy.

Dane: GPU Matrix. Indeksy w punktach, RTX 5070 = 100. Wersje i metodologia.

Informacje dodatkowe

Karty graficzne
Architektura GPU

GeForce RTX z serii 50

Jednostki obliczeniowe

21760

Układ graficzny

GeForce RTX 4090, GeForce RTX 5090

Ilość VRAM

32 GB

Szyna pamięci

512 bit

Rodzaj pamięci VRAM

GDDR7

Rodzaj złącza

PCIe 5.0

Rodzaje wyjść

DisplayPort 2.1a, HDMI 2.1b

Typ chłodzenia

Aktywne

Złącze zasilania

16 pin – 1 szt.

Pobór mocy

600 W

Zalecana moc zasilacza

1000 W

Obsługiwane biblioteki

DirectX 12, OpenGL 4.6, Vulkan 1.3

Specification
Producent GPU

NVIDIA

Architektura GPU

Blackwell 2.0

Układ GPU

GB202

Pamięć VRAM

32 GB

Typ pamięci GPU

GDDR7

Interfejs GPU

PCIe 5.0 x16

Recenzje użytkowników

0.0 z 5
★★★★★
0
★★★★★
0
★★★★★
0
★★★★★
0
★★★★★
0

Nie ma jeszcze żadnych recenzji.

Bądź pierwszy, który oceni “MSI GeForce RTX 5090 Ventus 3X OC 32GB GDDR7 DLSS4”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Preferencje plików cookies

✕

Inne

Inne pliki cookie to te, które są analizowane i nie zostały jeszcze przypisane do żadnej z kategorii.

Niezbędne

Niezbędne
Niezbędne cookies służą do podstawowego działania strony, zabezpieczeń i zapamiętania Twoich preferencji prywatności. Ta kategoria pozostaje aktywna w panelu preferencji. Cookies mogą zawierać identyfikatory techniczne.

Reklamowe

Reklamowe pliki cookie są stosowane, by wyświetlać użytkownikom odpowiednie reklamy i kampanie marketingowe. Te pliki śledzą użytkowników na stronach i zbierają informacje w celu dostarczania dostosowanych reklam.

Analityczne

Opcjonalne cookies analityczne pomagają mierzyć odwiedziny i sposób korzystania z serwisu za pomocą Google Analytics. Możesz włączyć lub wyłączyć tę kategorię. W używanym trybie Advanced Consent Mode narzędzie może również przed zgodą i po odmowie przekazywać Google ograniczone sygnały pomiarowe bez cookies analitycznych. Szczegóły opisuje polityka prywatności.

Funkcjonalne

Funkcjonalne pliki cookie wspierają niektóre funkcje tj. udostępnianie zawartości strony w mediach społecznościowych, zbieranie informacji zwrotnych i inne funkcjonalności podmiotów trzecich.

Wydajnościowe

Wydajnościowe pliki cookie pomagają zrozumieć i analizować kluczowe wskaźniki wydajności strony, co pomaga zapewnić lepsze wrażenia dla użytkowników.