Opis
Wydajność w grach
Średnia z zestawu współczesnych gier w natywnej rozdzielczości, bez upscalingu i generowania klatek. 1% low pokazuje, jak nisko spada płynność w najcięższych momentach. Wyniki dotyczą układu RX 7600 8 GB, a nie osobnego pomiaru tej wersji karty.
| Rozdzielczość | Średnio | 1% low | Co to oznacza |
|---|---|---|---|
| 1920 × 1080 | 70,6 | 50,2 | Płynnie, ok. 60 Hz |
| 2560 × 1440 | 49,1 | 36,9 | Z kompromisami w ustawieniach |
| 3840 × 2160 | 24,3 | 20,2 | Za mało bez upscalingu |
FPS w poszczególnych grach
| Gra | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| Alan Wake 2 | 57,2 | 37,6 | 18,5 |
| Assassin's Creed Mirage | 69,0 | 56,9 | 37,1 |
| Assassin's Creed Shadows | 35,7 | 29,1 | 19,4 |
| Avowed | 34,7 | 22,1 | 9,1 |
| Baldur's Gate 3 | 96,3 | 68,7 | 35,1 |
| Black Myth: Wukong | 24,9 | 18,4 | 5,1 |
| Counter-Strike 2 | 167,2 | 105,4 | 52,3 |
| Cyberpunk 2077 | 78,6 | 49,6 | 22,1 |
| DOOM Eternal | 135,3 | 106,0 | 60,4 |
| Dragon Age: The Veilguard | 46,3 | 33,2 | 18,7 |
| Elden Ring | 82,6 | 60,5 | 34,0 |
| F1 24 | 99,8 | 70,3 | 23,9 |
| Ghost of Tsushima | 77,7 | 53,6 | 27,9 |
| God of War Ragnarök | 56,9 | 43,6 | 22,0 |
| Hogwarts Legacy | 57,3 | 40,1 | 21,6 |
| Horizon Forbidden West | 62,2 | 46,3 | 25,8 |
| Kingdom Come: Deliverance II | 66,2 | 43,9 | 22,9 |
| Like a Dragon: Infinite Wealth | 85,9 | 55,3 | 27,1 |
| Monster Hunter Wilds | 38,0 | 21,4 | 14,3 |
| No Rest for the Wicked | 83,0 | 49,7 | 25,4 |
| Ratchet & Clank | 77,8 | 60,1 | 35,7 |
| Resident Evil 4 | 72,3 | 53,9 | 32,6 |
| S.T.A.L.K.E.R. 2 | 42,3 | 29,5 | 4,8 |
| Silent Hill 2 | 39,0 | 28,8 | 16,3 |
| Spider-Man 2 | 51,9 | 34,0 | 17,9 |
| Star Wars Outlaws | 36,8 | 24,2 | 12,3 |
| Starfield | 49,3 | 37,7 | 22,6 |
| The Last of Us Part I | 41,7 | 33,5 | 5,4 |
| The Witcher 3 | 132,9 | 96,0 | 50,7 |
| Warhammer 40,000: Space Marine 2 | 66,2 | 47,7 | 25,2 |
Ray tracing
Indeks ray tracingu wynosi 25,05 wobec 43,05 w rasteryzacji. Z włączonym RT karta wypada więc względem RTX 5070 dużo słabiej niż bez niego.
FPS z ray tracingiem w grach
| Gra | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| Alan Wake 2 | 27,0 | 5,5 | 2,9 |
| Cyberpunk 2077 | 23,7 | 11,0 | 4,8 |
| DOOM Eternal | 78,7 | 17,7 | 8,8 |
| Elden Ring | 40,5 | 29,2 | 16,3 |
| F1 24 | 18,1 | 17,1 | 6,9 |
| Hogwarts Legacy | 25,0 | 16,4 | 0,6 |
| Indiana Jones | 20,2 | 11,4 | 7,9 |
| Monster Hunter Wilds | 27,7 | 18,1 | 11,2 |
| Ratchet & Clank | 29,9 | 14,5 | Brak danych |
| Resident Evil 4 | 62,2 | 33,8 | Brak danych |
| Silent Hill 2 | 20,6 | 10,3 | Brak danych |
| Spider-Man 2 | 23,9 | 12,1 | 5,3 |
Na tle sąsiednich kart
Średni FPS w 1440p dla kart o najbliższej wydajności. Skala różnic: bez różnicy (<3%), trochę (3–8%), wyraźnie (8–15%), dużo (>15%).
- Arc B570 10 GB +5% · trochę szybsza51,7FPS
- RTX 5050 8 GB +2% · bez różnicy50,1FPS
- RX 7600 8 GB Oglądasz49,1FPS
- RTX 3060 12 GB −3% · bez różnicy47,8FPS
- RTX 3050 8 GB −31% · dużo wolniejsza33,8FPS
Zasilanie i pobór mocy
W grach
155 W
średni pobór karty
Chwilowe szczyty
190 W
krótkie skoki ok. 20 ms
Spoczynek
3 W
pulpit, jeden monitor
TDP
165 W
deklaracja producenta układu
Pomiary poboru dotyczą konstrukcji referencyjnej. Wersje fabrycznie podkręcone mogą pobierać więcej — zasilacz dobieraj z zapasem na chwilowe szczyty.
Specyfikacja układu
| Architektura | RDNA 3 |
|---|---|
| Układ | Navi 33 · TSMC 6 nm |
| Jednostki cieniujące | 2 048 |
| Jednostki RT / AI | 32 / 64 |
| Taktowanie bazowe / boost | 1 720 / 2 655 MHz |
| Pamięć | 8 GB GDDR6 · 128 bit |
| Przepustowość pamięci | 288,0 GB/s |
| Interfejs | PCIe 4.0 x8 |
| Złącza zasilania (referencyjnie) | 1x 8-pin |
| Wyjścia obrazu (referencyjnie) | 1x HDMI 2.1a, 3x DisplayPort 2.1 |
| DirectX | 12 Ultimate |
| Premiera układu | maj 2023 |
Długość, chłodzenie i liczba wentylatorów zależą od konkretnej wersji — sprawdź je w zakładce „Informacje dodatkowe” lub u sprzedawcy.
Dane: GPU Matrix. Indeksy w punktach, RTX 5070 = 100. Wersje i metodologia.



Nie ma jeszcze żadnych recenzji.