Opis
Wydajność w grach
Średnia z zestawu współczesnych gier w natywnej rozdzielczości, bez upscalingu i generowania klatek. 1% low pokazuje, jak nisko spada płynność w najcięższych momentach. Wyniki dotyczą układu RX 7900 XTX 24 GB, a nie osobnego pomiaru tej wersji karty.
| Rozdzielczość | Średnio | 1% low | Co to oznacza |
|---|---|---|---|
| 1920 × 1080 | 180,6 | 134,7 | Do monitora 144 Hz+ |
| 2560 × 1440 | 139,9 | 110,3 | Do monitora 100–144 Hz |
| 3840 × 2160 | 83,4 | 75,2 | Płynnie, ok. 60 Hz |
FPS w poszczególnych grach
| Gra | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| Alan Wake 2 | 143,0 | 103,2 | 59,1 |
| Assassin's Creed Mirage | 190,6 | 155,7 | 98,8 |
| Assassin's Creed Shadows | 84,7 | 73,1 | 52,8 |
| Avowed | 87,8 | 61,0 | 32,3 |
| Baldur's Gate 3 | 197,2 | 180,9 | 103,6 |
| Black Myth: Wukong | 62,5 | 49,7 | 31,2 |
| Counter-Strike 2 | 474,3 | 329,6 | 163,6 |
| Cyberpunk 2077 | 183,4 | 129,6 | 63,6 |
| DOOM Eternal | 317,6 | 267,4 | 175,7 |
| Dragon Age: The Veilguard | 112,3 | 93,7 | 63,8 |
| Elden Ring | 168,4 | 140,9 | 90,8 |
| F1 24 | 276,4 | 234,3 | 163,9 |
| Ghost of Tsushima | 184,4 | 137,3 | 82,1 |
| God of War Ragnarök | 142,8 | 120,5 | 81,2 |
| Hogwarts Legacy | 137,0 | 107,3 | 62,4 |
| Horizon Forbidden West | 143,7 | 118,1 | 76,9 |
| Kingdom Come: Deliverance II | 142,1 | 108,4 | 63,6 |
| Like a Dragon: Infinite Wealth | 194,1 | 131,8 | 69,2 |
| Monster Hunter Wilds | 85,5 | 69,9 | 46,1 |
| No Rest for the Wicked | 223,3 | 145,1 | 78,0 |
| Ratchet & Clank | 187,0 | 140,3 | 82,2 |
| Resident Evil 4 | 215,3 | 165,7 | 98,9 |
| S.T.A.L.K.E.R. 2 | 96,6 | 75,3 | 45,4 |
| Silent Hill 2 | 77,3 | 56,3 | 31,7 |
| Spider-Man 2 | 158,9 | 118,5 | 68,9 |
| Star Wars Outlaws | 98,8 | 68,6 | 36,2 |
| Starfield | 134,8 | 108,6 | 70,8 |
| The Last of Us Part I | 137,6 | 105,6 | 64,0 |
| The Witcher 3 | 356,3 | 280,5 | 158,9 |
| Warhammer 40,000: Space Marine 2 | 155,9 | 121,2 | 68,2 |
Ray tracing
Indeks ray tracingu wynosi 115,17 wobec 126,05 w rasteryzacji. Z włączonym RT karta wypada więc względem RTX 5070 wyraźnie słabiej niż bez niego.
FPS z ray tracingiem w grach
| Gra | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| Alan Wake 2 | 74,0 | 51,6 | 28,1 |
| Cyberpunk 2077 | 64,0 | 41,6 | 20,3 |
| DOOM Eternal | 217,0 | 168,7 | 100,0 |
| Elden Ring | 77,1 | 63,3 | 41,4 |
| F1 24 | 140,6 | 96,2 | 50,0 |
| Hogwarts Legacy | 67,5 | 46,5 | 24,5 |
| Indiana Jones | 126,9 | 104,8 | 67,6 |
| Monster Hunter Wilds | 71,7 | 55,7 | 35,1 |
| Ratchet & Clank | 84,9 | 62,2 | 34,3 |
| Resident Evil 4 | 188,1 | 149,8 | 96,0 |
| RT · Gears of War: E-Day · Ludicrous (Min FPS) | 56,9 | 40,0 | 21,2 |
| RT · Gears of War: E-Day · Ludicrous (native) | 64,1 | 44,4 | 22,8 |
| Silent Hill 2 | 61,9 | 46,1 | 26,2 |
| Spider-Man 2 | 81,3 | 57,7 | 32,1 |
Na tle sąsiednich kart
Średni FPS w 1440p dla kart o najbliższej wydajności. Skala różnic: bez różnicy (<3%), trochę (3–8%), wyraźnie (8–15%), dużo (>15%).
- RTX 5090 32 GB +52% · dużo szybsza212,0FPS
- RTX 5080 16 GB +10% · wyraźnie szybsza154,4FPS
- RX 7900 XTX 24 GB Oglądasz139,9FPS
- RTX 5070 Ti 16 GB −3% · bez różnicy135,9FPS
- RX 9070 XT 16 GB −10% · wyraźnie wolniejsza126,3FPS
Zasilanie i pobór mocy
W grach
357 W
średni pobór karty
Chwilowe szczyty
430 W
krótkie skoki ok. 20 ms
Spoczynek
12 W
pulpit, jeden monitor
TDP
355 W
deklaracja producenta układu
Pomiary poboru dotyczą konstrukcji referencyjnej. Wersje fabrycznie podkręcone mogą pobierać więcej — zasilacz dobieraj z zapasem na chwilowe szczyty.
Specyfikacja układu
| Architektura | RDNA 3 |
|---|---|
| Układ | Navi 31 · TSMC 5 nm |
| Jednostki cieniujące | 6 144 |
| Jednostki RT / AI | 96 / 192 |
| Taktowanie bazowe / boost | 1 929 / 2 498 MHz |
| Pamięć | 24 GB GDDR6 · 384 bit |
| Przepustowość pamięci | 960,0 GB/s |
| Interfejs | PCIe 4.0 x16 |
| Złącza zasilania (referencyjnie) | 2x 8-pin |
| Wyjścia obrazu (referencyjnie) | 1x HDMI 2.1a, 2x DisplayPort 2.1, 1x USB Type-C |
| DirectX | 12 Ultimate |
| Premiera układu | grudzień 2022 |
Długość, chłodzenie i liczba wentylatorów zależą od konkretnej wersji — sprawdź je w zakładce „Informacje dodatkowe” lub u sprzedawcy.
Dane: GPU Matrix. Indeksy w punktach, RTX 5070 = 100. Wersje i metodologia.

Kornel –
Po podkręceniu karta ma lekko mniejsza wydajność niż dużo droższy rtx4090. Posiada podpórkę co jest dużym plusem i ładne ledy. Jest bardzo dobrym rozwiązaniem starczającym na lata zarówno w programach jak i grach. Dzięki FSR granie w 4k to przyjemność bez nagłych spadków fps.
P4lmaa –
Potężna wydajność przy tej cenie, jednak przy włączonym RT nie radzi sobie idealnie. Jest dużą kartą i lepiej zmierzyć obudowe czy się zmieści. Żadna gra nie stanowi problemu dla tej karty.
Rafiy –
Mocna karta w przyzwoitej cenie. W 1440p radzi sobie świetnie wyciągając średnio 170 fps. Ma podpórkę w zestawie która jest bardzo przydatna przy wielkości tej karty.