Asus GeForce RTX 4090 TUF GAMING 24GB – [Produkt archiwalny]Asus GeForce RTX 4090 TUF GAMING 24GB – [Produkt archiwalny] [Produkt archiwalny]

(1 opinia klienta)
9 769,24 złProdukt archiwalny — cena podana w ofercie sklepu; sprawdź dostępność.

TRACKER / CENA PRODUKTU

Historia ceny

Brak aktywnej oferty z historią ceny dla tego produktu.

GPU · Wydajność / Opłacalność

Pełny ranking →

Wydajność wyróżnia oglądane GPU. W Opłacalności dokładny AIB/SKU jest wstawiany przy modelach o podobnym wyniku; „—” oznacza wiersz porównawczy, nie osobne miejsce TOP10.

Wyższy indeks oznacza większą wydajność w grach. Wynik w punktach, nie FPS. Dane: GPU Matrix.

GPU Wydajność · TOP10 + oglądany wariant
  1. RTX 5090 32 GB192,47pkt
  2. Asus GeForce RTX 4090 TUF GAMING 24GB – [Produkt archiwalny]Asus GeForce RTX 4090 TUF GAMING 24GB – [Produkt archiwalny] [Produkt archiwalny] Oglądasz Archiwalny158,06pkt
  3. RTX 5080 16 GB139,42pkt
  4. RTX 5070 Ti 16 GB122,60pkt
  5. RX 9070 XT 16 GB113,87pkt
  6. RX 9070 16 GB103,36pkt
  7. RTX 5070 12 GB100,00pkt
  8. RX 9070 GRE 12 GB92,03pkt
  9. RTX 5060 Ti 16 GB70,53pkt
  10. RTX 5060 Ti 8 GB67,38pkt
  11. RX 9060 XT 16 GB63,57pkt
Pokaż archiwalne

Opis

Wydajność w grach

Średnia z zestawu współczesnych gier w natywnej rozdzielczości, bez upscalingu i generowania klatek. 1% low pokazuje, jak nisko spada płynność w najcięższych momentach. Wyniki dotyczą układu RTX 4090 24 GB, a nie osobnego pomiaru tej wersji karty.

Średni FPS i 1% low, rasteryzacja. Dane: GPU Matrix.
RozdzielczośćŚrednio1% lowCo to oznacza
1920 × 1080220,2153,5Do monitora 144 Hz+
2560 × 1440175,8132,6Do monitora 144 Hz+
3840 × 2160107,596,5Do monitora 100–144 Hz

FPS w poszczególnych grach

Średni FPS w grach, rasteryzacja. Kliknij nagłówek, aby posortować. Dane: GPU Matrix.
Gra1080p1440p4K
Alan Wake 2160,9121,371,3
Assassin's Creed Mirage196,0161,0114,1
Assassin's Creed Shadows97,280,458,5
Avowed111,881,846,7
Baldur's Gate 3208,1202,5138,3
Black Myth: Wukong84,867,543,2
Counter-Strike 2628,8452,9231,0
Cyberpunk 2077233,1157,374,3
DOOM Eternal365,8317,4219,2
Dragon Age: The Veilguard160,0128,779,6
Elden Ring201,6196,2133,5
F1 24332,3282,9200,0
Ghost of Tsushima188,4151,889,5
God of War Ragnarök202,5176,7113,2
Hogwarts Legacy155,2116,270,8
Horizon Forbidden West175,7148,697,3
Kingdom Come: Deliverance II208,0160,491,1
Like a Dragon: Infinite Wealth249,9182,389,3
Monster Hunter Wilds90,179,555,4
No Rest for the Wicked277,9192,0109,1
Ratchet & Clank244,0200,0120,2
Resident Evil 4235,1179,0112,5
S.T.A.L.K.E.R. 2123,897,260,7
Silent Hill 2116,390,953,5
Spider-Man 2206,5169,499,6
Star Wars Outlaws153,2109,160,2
Starfield155,7128,987,2
The Last of Us Part I161,7123,975,7
The Witcher 3442,1362,9214,2
Warhammer 40,000: Space Marine 2216,7162,788,6

Ray tracing

Indeks ray tracingu wynosi 181,71 wobec 158,06 w rasteryzacji. Z włączonym RT karta wypada więc względem RTX 5070 wyraźnie lepiej niż bez niego.

FPS z ray tracingiem w grach

Średni FPS z włączonym ray tracingiem, bez upscalingu. Dane: GPU Matrix.
Gra1080p1440p4K
Alan Wake 2114,681,544,7
Cyberpunk 2077123,483,141,7
DOOM Eternal292,8242,8159,7
Elden Ring100,190,665,6
F1 24219,3159,988,5
Hogwarts Legacy108,084,151,5
Indiana Jones159,3134,691,7
Monster Hunter Wilds83,268,946,8
Ratchet & Clank169,6131,977,7
Resident Evil 4212,7168,5107,3
RT · Gears of War: E-Day · Ludicrous (Min FPS)62,251,430,7
RT · Gears of War: E-Day · Ludicrous (native)77,558,835,0
Silent Hill 298,677,946,4
Spider-Man 2114,788,052,0

Na tle sąsiednich kart

Średni FPS w 1440p dla kart o najbliższej wydajności. Skala różnic: bez różnicy (<3%), trochę (3–8%), wyraźnie (8–15%), dużo (>15%).

Średni FPS · 1440p · wyżej = lepiej · Dane: GPU Matrix
  1. RTX 5090 32 GB +21% · dużo szybsza212,0FPS
  2. RTX 4090 24 GB Oglądasz175,8FPS
  3. RTX 5080 16 GB −12% · wyraźnie wolniejsza154,4FPS
  4. RTX 5070 Ti 16 GB −23% · dużo wolniejsza135,9FPS
  5. RX 9070 XT 16 GB −28% · dużo wolniejsza126,3FPS

Zasilanie i pobór mocy

W grach

401 W

średni pobór karty

Chwilowe szczyty

525 W

krótkie skoki ok. 20 ms

Spoczynek

20 W

pulpit, jeden monitor

TDP

450 W

deklaracja producenta układu

Pomiary poboru dotyczą konstrukcji referencyjnej. Wersje fabrycznie podkręcone mogą pobierać więcej — zasilacz dobieraj z zapasem na chwilowe szczyty.

Specyfikacja układu

ArchitekturaAda Lovelace
UkładAD102 · TSMC 5 nm
Jednostki cieniujące16 384
Jednostki RT / AI128 / 512
Taktowanie bazowe / boost2 235 / 2 520 MHz
Pamięć24 GB GDDR6X · 384 bit
Przepustowość pamięci1 008,4 GB/s
InterfejsPCIe 4.0 x16
Złącza zasilania (referencyjnie)1x 16-pin
Wyjścia obrazu (referencyjnie)1x HDMI 2.1, 3x DisplayPort 1.4a
DirectX12 Ultimate
Premiera układupaździernik 2022

Długość, chłodzenie i liczba wentylatorów zależą od konkretnej wersji — sprawdź je w zakładce „Informacje dodatkowe” lub u sprzedawcy.

Dane: GPU Matrix. Indeksy w punktach, RTX 5070 = 100. Wersje i metodologia.

Informacje dodatkowe

Karty graficzne
Architektura GPU

GeForce RTX z serii 40

Jednostki obliczeniowe

16384

Układ graficzny

GeForce RTX 4090

Ilość VRAM

24 GB

Szyna pamięci

384 bit

Rodzaj pamięci VRAM

GDDR6X

Rodzaj złącza

PCIe 4.0

Rodzaje wyjść

DisplayPort 1.4a, HDMI 2.1a

Typ chłodzenia

Aktywne

Złącze zasilania

16 pin – 1 szt.

Pobór mocy

450 W

Zalecana moc zasilacza

1000 W

Obsługiwane biblioteki

DirectX 12, OpenGL 4.6, Vulkan 1.3

Specification
Producent GPU

NVIDIA

Architektura GPU

Ada Lovelace

Układ GPU

AD102

Pamięć VRAM

24 GB

Typ pamięci GPU

GDDR6X

Interfejs GPU

PCIe 4.0 x16

1 recenzja dla Asus GeForce RTX 4090 TUF GAMING 24GB – [Produkt archiwalny]Asus GeForce RTX 4090 TUF GAMING 24GB – [Produkt archiwalny] [Produkt archiwalny]

2.0 z 5
★★★★★
★★★★★
0
★★★★★
0
★★★★★
0
★★★★★
1
★★★★★
0
  1. Cemi –

    Świetna karta pod względem wydajności i chłodzenia ale ma problem z topiącym się adapterem zasilania. Jest to poważny problem przy karcie za 9k.

    + Zalety:-wydajność
    − Wady:-topiący się adapter

    Dodaj recenzję

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Preferencje plików cookies

    ✕

    Inne

    Inne pliki cookie to te, które są analizowane i nie zostały jeszcze przypisane do żadnej z kategorii.

    Niezbędne

    Niezbędne
    Niezbędne cookies służą do podstawowego działania strony, zabezpieczeń i zapamiętania Twoich preferencji prywatności. Ta kategoria pozostaje aktywna w panelu preferencji. Cookies mogą zawierać identyfikatory techniczne.

    Reklamowe

    Reklamowe pliki cookie są stosowane, by wyświetlać użytkownikom odpowiednie reklamy i kampanie marketingowe. Te pliki śledzą użytkowników na stronach i zbierają informacje w celu dostarczania dostosowanych reklam.

    Analityczne

    Opcjonalne cookies analityczne pomagają mierzyć odwiedziny i sposób korzystania z serwisu za pomocą Google Analytics. Możesz włączyć lub wyłączyć tę kategorię. W używanym trybie Advanced Consent Mode narzędzie może również przed zgodą i po odmowie przekazywać Google ograniczone sygnały pomiarowe bez cookies analitycznych. Szczegóły opisuje polityka prywatności.

    Funkcjonalne

    Funkcjonalne pliki cookie wspierają niektóre funkcje tj. udostępnianie zawartości strony w mediach społecznościowych, zbieranie informacji zwrotnych i inne funkcjonalności podmiotów trzecich.

    Wydajnościowe

    Wydajnościowe pliki cookie pomagają zrozumieć i analizować kluczowe wskaźniki wydajności strony, co pomaga zapewnić lepsze wrażenia dla użytkowników.