Opis
Wydajność w grach
Średnia z zestawu współczesnych gier w natywnej rozdzielczości, bez upscalingu i generowania klatek. 1% low pokazuje, jak nisko spada płynność w najcięższych momentach. Wyniki dotyczą układu RTX 4080 16 GB, a nie osobnego pomiaru tej wersji karty.
| Rozdzielczość | Średnio | 1% low | Co to oznacza |
|---|---|---|---|
| 1920 × 1080 | 183,2 | 127,4 | Do monitora 144 Hz+ |
| 2560 × 1440 | 140,7 | 106,8 | Do monitora 100–144 Hz |
| 3840 × 2160 | 82,5 | 75,7 | Płynnie, ok. 60 Hz |
FPS w poszczególnych grach
| Gra | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| Alan Wake 2 | 128,8 | 96,2 | 55,8 |
| Assassin's Creed Mirage | 175,9 | 142,7 | 94,0 |
| Assassin's Creed Shadows | 77,6 | 65,3 | 42,7 |
| Avowed | 90,6 | 64,6 | 35,5 |
| Baldur's Gate 3 | 205,4 | 181,8 | 104,1 |
| Black Myth: Wukong | 70,5 | 54,8 | 33,6 |
| Counter-Strike 2 | 509,2 | 352,8 | 177,2 |
| Cyberpunk 2077 | 194,5 | 122,7 | 58,0 |
| DOOM Eternal | 306,1 | 260,5 | 174,9 |
| Dragon Age: The Veilguard | 128,9 | 101,6 | 60,6 |
| Elden Ring | 196,3 | 175,4 | 104,5 |
| F1 24 | 261,8 | 220,9 | 149,9 |
| Ghost of Tsushima | 160,6 | 124,9 | 71,6 |
| God of War Ragnarök | 165,6 | 134,3 | 84,9 |
| Hogwarts Legacy | 133,8 | 99,5 | 55,9 |
| Horizon Forbidden West | 151,7 | 121,0 | 76,3 |
| Kingdom Come: Deliverance II | 170,1 | 126,8 | 69,0 |
| Like a Dragon: Infinite Wealth | 218,4 | 137,5 | 67,7 |
| Monster Hunter Wilds | 78,3 | 65,9 | 43,5 |
| No Rest for the Wicked | 219,8 | 143,9 | 81,2 |
| Ratchet & Clank | 197,8 | 151,6 | 90,3 |
| Resident Evil 4 | 181,6 | 133,6 | 80,1 |
| S.T.A.L.K.E.R. 2 | 106,8 | 81,8 | 48,8 |
| Silent Hill 2 | 98,2 | 72,4 | 40,8 |
| Spider-Man 2 | 177,6 | 132,6 | 73,8 |
| Star Wars Outlaws | 117,5 | 81,1 | 43,0 |
| Starfield | 128,9 | 103,5 | 67,6 |
| The Last of Us Part I | 131,5 | 100,4 | 58,6 |
| The Witcher 3 | 357,2 | 284,7 | 164,6 |
| Warhammer 40,000: Space Marine 2 | 168,7 | 122,0 | 63,5 |
Ray tracing
Indeks ray tracingu wynosi 143,28 wobec 126,38 w rasteryzacji. Z włączonym RT karta wypada więc względem RTX 5070 wyraźnie lepiej niż bez niego.
FPS z ray tracingiem w grach
| Gra | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| Alan Wake 2 | 89,8 | 62,2 | 32,9 |
| Cyberpunk 2077 | 97,9 | 62,4 | 30,0 |
| DOOM Eternal | 243,0 | 198,6 | 123,6 |
| Elden Ring | 91,2 | 79,1 | 53,9 |
| F1 24 | 164,0 | 117,2 | 62,6 |
| Hogwarts Legacy | 91,7 | 69,2 | 40,7 |
| Indiana Jones | 135,6 | 112,7 | 74,7 |
| Monster Hunter Wilds | 70,1 | 56,4 | 36,4 |
| Ratchet & Clank | 140,2 | 101,6 | 56,2 |
| Resident Evil 4 | 167,5 | 127,5 | 79,2 |
| Silent Hill 2 | 84,3 | 62,7 | 35,7 |
| Spider-Man 2 | 94,0 | 68,4 | 38,1 |
Na tle sąsiednich kart
Średni FPS w 1440p dla kart o najbliższej wydajności. Skala różnic: bez różnicy (<3%), trochę (3–8%), wyraźnie (8–15%), dużo (>15%).
- RTX 5090 32 GB +51% · dużo szybsza212,0FPS
- RTX 5080 16 GB +10% · wyraźnie szybsza154,4FPS
- RTX 4080 16 GB Oglądasz140,7FPS
- RTX 5070 Ti 16 GB −3% · trochę wolniejsza135,9FPS
- RX 9070 XT 16 GB −10% · wyraźnie wolniejsza126,3FPS
Zasilanie i pobór mocy
W grach
297 W
średni pobór karty
Chwilowe szczyty
352 W
krótkie skoki ok. 20 ms
Spoczynek
15 W
pulpit, jeden monitor
TDP
320 W
deklaracja producenta układu
Pomiary poboru dotyczą konstrukcji referencyjnej. Wersje fabrycznie podkręcone mogą pobierać więcej — zasilacz dobieraj z zapasem na chwilowe szczyty.
Specyfikacja układu
| Architektura | Ada Lovelace |
|---|---|
| Układ | AD103 · TSMC 5 nm |
| Jednostki cieniujące | 9 728 |
| Jednostki RT / AI | 76 / 304 |
| Taktowanie bazowe / boost | 2 205 / 2 505 MHz |
| Pamięć | 16 GB GDDR6X · 256 bit |
| Przepustowość pamięci | 716,8 GB/s |
| Interfejs | PCIe 4.0 x16 |
| Złącza zasilania (referencyjnie) | 1x 16-pin |
| Wyjścia obrazu (referencyjnie) | 1x HDMI 2.1, 3x DisplayPort 1.4a |
| DirectX | 12 Ultimate |
| Premiera układu | listopad 2022 |
Długość, chłodzenie i liczba wentylatorów zależą od konkretnej wersji — sprawdź je w zakładce „Informacje dodatkowe” lub u sprzedawcy.
Dane: GPU Matrix. Indeksy w punktach, RTX 5070 = 100. Wersje i metodologia.
Nie ma jeszcze żadnych recenzji.