Opis
Wydajność w grach
Średnia z zestawu współczesnych gier w natywnej rozdzielczości, bez upscalingu i generowania klatek. 1% low pokazuje, jak nisko spada płynność w najcięższych momentach. Wyniki dotyczą układu RTX 3080 10 GB, a nie osobnego pomiaru tej wersji karty.
| Rozdzielczość | Średnio | 1% low | Co to oznacza |
|---|---|---|---|
| 1920 × 1080 | 124,7 | 89,2 | Do monitora 100–144 Hz |
| 2560 × 1440 | 93,8 | 72,6 | Do monitora 100–144 Hz |
| 3840 × 2160 | 55,5 | 50,4 | Z kompromisami w ustawieniach |
FPS w poszczególnych grach
| Gra | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| Alan Wake 2 | 90,4 | 66,4 | 38,0 |
| Assassin's Creed Mirage | 116,9 | 97,2 | 58,8 |
| Assassin's Creed Shadows | 44,5 | 37,2 | 26,9 |
| Avowed | 60,7 | 43,1 | 23,8 |
| Baldur's Gate 3 | 159,8 | 120,4 | 69,6 |
| Black Myth: Wukong | 49,0 | 35,6 | 21,7 |
| Counter-Strike 2 | 359,1 | 249,7 | 132,2 |
| Cyberpunk 2077 | 130,0 | 84,8 | 40,7 |
| DOOM Eternal | 204,1 | 172,9 | 112,8 |
| Dragon Age: The Veilguard | 82,3 | 64,8 | 38,4 |
| Elden Ring | 148,2 | 117,5 | 74,0 |
| F1 24 | 190,9 | 157,9 | 105,2 |
| Ghost of Tsushima | 107,3 | 85,1 | 51,4 |
| God of War Ragnarök | 111,5 | 89,8 | 56,6 |
| Hogwarts Legacy | 92,7 | 68,4 | 38,7 |
| Horizon Forbidden West | 98,4 | 78,2 | 50,2 |
| Kingdom Come: Deliverance II | 116,1 | 83,8 | 46,0 |
| Like a Dragon: Infinite Wealth | 130,0 | 78,9 | 38,0 |
| Monster Hunter Wilds | 54,1 | 44,2 | 29,7 |
| No Rest for the Wicked | 152,3 | 98,5 | 55,7 |
| Ratchet & Clank | 136,8 | 99,6 | 56,2 |
| Resident Evil 4 | 119,2 | 86,2 | 53,1 |
| S.T.A.L.K.E.R. 2 | 74,1 | 56,3 | 34,1 |
| Silent Hill 2 | 64,6 | 47,0 | 24,4 |
| Spider-Man 2 | 110,2 | 81,0 | 45,8 |
| Star Wars Outlaws | 74,4 | 51,1 | 27,4 |
| Starfield | 83,7 | 66,8 | 43,6 |
| The Last of Us Part I | 91,2 | 68,4 | 34,5 |
| The Witcher 3 | 226,8 | 178,0 | 111,0 |
| Warhammer 40,000: Space Marine 2 | 108,2 | 77,0 | 42,5 |
Ray tracing
Indeks ray tracingu wynosi 86,56 wobec 85,06 w rasteryzacji. Względem RTX 5070: bez różnicy między RT a rasteryzacją.
FPS z ray tracingiem w grach
| Gra | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| Alan Wake 2 | 62,0 | 43,0 | 3,5 |
| Cyberpunk 2077 | 62,7 | 40,1 | 17,0 |
| DOOM Eternal | 165,3 | 131,2 | 81,1 |
| Elden Ring | 64,2 | 54,2 | 37,0 |
| F1 24 | 111,3 | 79,2 | 41,3 |
| Hogwarts Legacy | 62,0 | 48,2 | 27,5 |
| Indiana Jones | 85,5 | Brak danych | Brak danych |
| Monster Hunter Wilds | 46,4 | 37,7 | 19,4 |
| Ratchet & Clank | 90,7 | 64,7 | 29,8 |
| Resident Evil 4 | 107,1 | 80,3 | 52,4 |
| Silent Hill 2 | 55,9 | 40,9 | 23,5 |
| Spider-Man 2 | 60,8 | 43,7 | 21,4 |
Na tle sąsiednich kart
Średni FPS w 1440p dla kart o najbliższej wydajności. Skala różnic: bez różnicy (<3%), trochę (3–8%), wyraźnie (8–15%), dużo (>15%).
- RTX 5070 12 GB +18% · dużo szybsza110,8FPS
- RX 9070 GRE 12 GB +8% · wyraźnie szybsza101,7FPS
- RTX 3080 10 GB Oglądasz93,8FPS
- RTX 5060 Ti 16 GB −17% · dużo wolniejsza78,1FPS
- RTX 5060 Ti 8 GB −19% · dużo wolniejsza76,2FPS
Zasilanie i pobór mocy
W grach
335 W
średni pobór karty
Chwilowe szczyty
406 W
krótkie skoki ok. 20 ms
Spoczynek
18 W
pulpit, jeden monitor
TDP
320 W
deklaracja producenta układu
Pomiary poboru dotyczą konstrukcji referencyjnej. Wersje fabrycznie podkręcone mogą pobierać więcej — zasilacz dobieraj z zapasem na chwilowe szczyty.
Specyfikacja układu
| Architektura | Ampere |
|---|---|
| Układ | GA102 · Samsung 8 nm |
| Jednostki cieniujące | 8 704 |
| Jednostki RT / AI | 68 / 272 |
| Taktowanie bazowe / boost | 1 440 / 1 710 MHz |
| Pamięć | 10 GB GDDR6X · 320 bit |
| Przepustowość pamięci | 760,3 GB/s |
| Interfejs | PCIe 4.0 x16 |
| Złącza zasilania (referencyjnie) | 1x 12-pin |
| Wyjścia obrazu (referencyjnie) | 1x HDMI 2.1, 3x DisplayPort 1.4a |
| DirectX | 12 Ultimate |
| Premiera układu | wrzesień 2020 |
Długość, chłodzenie i liczba wentylatorów zależą od konkretnej wersji — sprawdź je w zakładce „Informacje dodatkowe” lub u sprzedawcy.
Dane: GPU Matrix. Indeksy w punktach, RTX 5070 = 100. Wersje i metodologia.
Nie ma jeszcze żadnych recenzji.