Opis
Wydajność w grach
Średnia z zestawu współczesnych gier w natywnej rozdzielczości, bez upscalingu i generowania klatek. 1% low pokazuje, jak nisko spada płynność w najcięższych momentach. Wyniki dotyczą układu RX 7600 XT 16 GB, a nie osobnego pomiaru tej wersji karty.
| Rozdzielczość | Średnio | 1% low | Co to oznacza |
|---|---|---|---|
| 1920 × 1080 | 76,6 | 56,4 | Płynnie, ok. 60 Hz |
| 2560 × 1440 | 54,2 | 42,6 | Z kompromisami w ustawieniach |
| 3840 × 2160 | 29,7 | 26,8 | Za mało bez upscalingu |
FPS w poszczególnych grach
| Gra | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| Alan Wake 2 | 60,4 | 41,0 | 22,6 |
| Assassin's Creed Mirage | 73,6 | 60,6 | 39,6 |
| Assassin's Creed Shadows | 37,5 | 29,6 | 20,6 |
| Avowed | 36,4 | 23,3 | 11,6 |
| Baldur's Gate 3 | 101,2 | 71,0 | 36,7 |
| Black Myth: Wukong | 26,2 | 19,6 | 11,6 |
| Counter-Strike 2 | 168,9 | 107,2 | 53,2 |
| Cyberpunk 2077 | 84,9 | 52,9 | 23,5 |
| DOOM Eternal | 140,4 | 112,0 | 65,3 |
| Dragon Age: The Veilguard | 52,0 | 40,6 | 24,2 |
| Elden Ring | 83,9 | 61,6 | 34,6 |
| F1 24 | 117,8 | 94,3 | 59,4 |
| Ghost of Tsushima | 81,3 | 55,6 | 29,9 |
| God of War Ragnarök | 58,8 | 47,7 | 30,2 |
| Hogwarts Legacy | 60,6 | 41,3 | 22,7 |
| Horizon Forbidden West | 64,2 | 48,1 | 27,5 |
| Kingdom Come: Deliverance II | 69,0 | 46,0 | 23,9 |
| Like a Dragon: Infinite Wealth | 91,6 | 59,0 | 28,9 |
| Monster Hunter Wilds | 38,2 | 29,1 | 17,1 |
| No Rest for the Wicked | 87,7 | 52,1 | 26,8 |
| Ratchet & Clank | 83,0 | 64,1 | 38,0 |
| Resident Evil 4 | 77,1 | 57,4 | 34,7 |
| S.T.A.L.K.E.R. 2 | 44,8 | 30,8 | 16,7 |
| Silent Hill 2 | 41,6 | 30,7 | 17,4 |
| Spider-Man 2 | 69,9 | 48,0 | 25,2 |
| Star Wars Outlaws | 38,6 | 25,4 | 12,7 |
| Starfield | 55,6 | 41,8 | 24,6 |
| The Last of Us Part I | 62,7 | 44,2 | 23,6 |
| The Witcher 3 | 140,1 | 100,7 | 52,4 |
| Warhammer 40,000: Space Marine 2 | 70,6 | 50,9 | 26,9 |
Ray tracing
Indeks ray tracingu wynosi 44,29 wobec 48,89 w rasteryzacji. Z włączonym RT karta wypada więc względem RTX 5070 wyraźnie słabiej niż bez niego.
FPS z ray tracingiem w grach
| Gra | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| Alan Wake 2 | 30,9 | 20,1 | 10,4 |
| Cyberpunk 2077 | 25,5 | 15,4 | 7,4 |
| DOOM Eternal | 88,1 | 63,9 | 34,7 |
| Elden Ring | 41,6 | 30,1 | 16,9 |
| F1 24 | 47,3 | 31,3 | 16,1 |
| Hogwarts Legacy | 26,8 | 17,5 | 9,2 |
| Indiana Jones | 50,9 | 39,6 | 23,8 |
| Monster Hunter Wilds | 30,7 | 22,8 | 12,4 |
| Ratchet & Clank | 37,5 | 25,1 | 13,5 |
| Resident Evil 4 | 78,1 | 58,5 | 35,4 |
| Silent Hill 2 | 25,8 | 17,9 | 9,3 |
| Spider-Man 2 | 32,7 | 21,2 | 10,4 |
Na tle sąsiednich kart
Średni FPS w 1440p dla kart o najbliższej wydajności. Skala różnic: bez różnicy (<3%), trochę (3–8%), wyraźnie (8–15%), dużo (>15%).
- RX 9060 XT 8 GB +23% · dużo szybsza66,8FPS
- Arc B580 12 GB +10% · wyraźnie szybsza59,4FPS
- RX 7600 XT 16 GB Oglądasz54,2FPS
- Arc B570 10 GB −5% · trochę wolniejsza51,7FPS
- RTX 5050 8 GB −8% · trochę wolniejsza50,1FPS
Zasilanie i pobór mocy
W grach
195 W
średni pobór karty
Chwilowe szczyty
237 W
krótkie skoki ok. 20 ms
Spoczynek
9 W
pulpit, jeden monitor
TDP
190 W
deklaracja producenta układu
Pomiary poboru dotyczą konstrukcji referencyjnej. Wersje fabrycznie podkręcone mogą pobierać więcej — zasilacz dobieraj z zapasem na chwilowe szczyty.
Specyfikacja układu
| Architektura | RDNA 3 |
|---|---|
| Układ | Navi 33 · TSMC 6 nm |
| Jednostki cieniujące | 2 048 |
| Jednostki RT / AI | 32 / 64 |
| Taktowanie bazowe / boost | 1 980 / 2 755 MHz |
| Pamięć | 16 GB GDDR6 · 128 bit |
| Przepustowość pamięci | 288,0 GB/s |
| Interfejs | PCIe 4.0 x8 |
| Złącza zasilania (referencyjnie) | 1x 8-pin |
| Wyjścia obrazu (referencyjnie) | 1x HDMI 2.1a, 3x DisplayPort 2.1 |
| DirectX | 12 Ultimate |
| Premiera układu | styczeń 2024 |
Długość, chłodzenie i liczba wentylatorów zależą od konkretnej wersji — sprawdź je w zakładce „Informacje dodatkowe” lub u sprzedawcy.
Dane: GPU Matrix. Indeksy w punktach, RTX 5070 = 100. Wersje i metodologia.
Nie ma jeszcze żadnych recenzji.