PNY GeForce RTX 4060 Dual Fan VERTO 8GB GDDR6PNY GeForce RTX 4060 Dual Fan VERTO 8GB GDDR6 [Produkt archiwalny]

(2 opinie klienta)
Brak aktualnej ceny
Brak aktualnej cenySprawdź w sklepie
Mediaexpert.pl

TRACKER / CENA PRODUKTU

Historia ceny

Brak aktywnej oferty z historią ceny dla tego produktu.

Ostatnia aktualizacja – 15/10/2026 18:41
Ustaw alert spadku ceny!
Ustaw alert cenowy dla Karta graficzna PNY GeForce RTX 4060 Verto Dual Fan Edition 8GB DLSS 3 –
zł

GPU · Wydajność / Opłacalność

Pełny ranking →

Wydajność wyróżnia oglądane GPU. W Opłacalności dokładny AIB/SKU jest wstawiany przy modelach o podobnym wyniku; „—” oznacza wiersz porównawczy, nie osobne miejsce TOP10.

Wyższy indeks oznacza większą wydajność w grach. Wynik w punktach, nie FPS. Dane: GPU Matrix.

GPU Wydajność · TOP10 + oglądany wariant
  1. RTX 5090 32 GB192,47pkt
  2. RTX 5080 16 GB139,42pkt
  3. RTX 5070 Ti 16 GB122,60pkt
  4. RX 9070 XT 16 GB113,87pkt
  5. RX 9070 16 GB103,36pkt
  6. RTX 5070 12 GB100,00pkt
  7. RX 9070 GRE 12 GB92,03pkt
  8. RTX 5060 Ti 16 GB70,53pkt
  9. RTX 5060 Ti 8 GB67,38pkt
  10. RX 9060 XT 16 GB63,57pkt
  11. PNY GeForce RTX 4060 Dual Fan VERTO 8GB GDDR6PNY GeForce RTX 4060 Dual Fan VERTO 8GB GDDR6 [Produkt archiwalny] Oglądasz Archiwalny48,24pkt
Pokaż archiwalne

Opis

Wydajność w grach

Średnia z zestawu współczesnych gier w natywnej rozdzielczości, bez upscalingu i generowania klatek. 1% low pokazuje, jak nisko spada płynność w najcięższych momentach. Wyniki dotyczą układu RTX 4060 8 GB, a nie osobnego pomiaru tej wersji karty.

Średni FPS i 1% low, rasteryzacja. Dane: GPU Matrix.
RozdzielczośćŚrednio1% lowCo to oznacza
1920 × 108076,456,0Płynnie, ok. 60 Hz
2560 × 144054,042,8Z kompromisami w ustawieniach
3840 × 216028,726,2Za mało bez upscalingu

FPS w poszczególnych grach

Średni FPS w grach, rasteryzacja. Kliknij nagłówek, aby posortować. Dane: GPU Matrix.
Gra1080p1440p4K
Alan Wake 250,636,017,9
Assassin's Creed Mirage73,260,339,4
Assassin's Creed Shadows31,325,016,1
Avowed36,324,110,5
Baldur's Gate 397,167,735,0
Black Myth: Wukong28,020,89,4
Counter-Strike 2219,7143,471,2
Cyberpunk 207777,844,118,2
DOOM Eternal133,6108,859,7
Dragon Age: The Veilguard50,337,821,0
Elden Ring96,771,539,5
F1 24106,685,746,7
Ghost of Tsushima72,250,827,9
God of War Ragnarök66,151,931,0
Hogwarts Legacy58,340,620,7
Horizon Forbidden West68,950,929,1
Kingdom Come: Deliverance II72,947,824,7
Like a Dragon: Infinite Wealth91,158,728,7
Monster Hunter Wilds32,913,011,7
No Rest for the Wicked86,953,128,8
Ratchet & Clank82,563,837,8
Resident Evil 476,757,134,6
S.T.A.L.K.E.R. 249,133,912,3
Silent Hill 241,430,517,3
Spider-Man 266,944,522,0
Star Wars Outlaws43,528,510,6
Starfield53,240,523,8
The Last of Us Part I47,237,418,0
The Witcher 3139,7101,857,4
Warhammer 40,000: Space Marine 270,250,626,8

Ray tracing

Indeks ray tracingu wynosi 42,00 wobec 48,24 w rasteryzacji. Z włączonym RT karta wypada więc względem RTX 5070 wyraźnie słabiej niż bez niego.

FPS z ray tracingiem w grach

Średni FPS z włączonym ray tracingiem, bez upscalingu. Dane: GPU Matrix.
Gra1080p1440p4K
Alan Wake 227,46,63,0
Cyberpunk 207737,222,18,3
DOOM Eternal103,167,041,5
Elden Ring52,140,123,8
F1 2460,540,919,6
Hogwarts Legacy36,825,92,3
Monster Hunter Wilds21,215,57,6
Ratchet & Clank42,125,110,4
Resident Evil 487,658,527,2
Silent Hill 229,017,97,1
Spider-Man 234,723,211,7

Na tle sąsiednich kart

Średni FPS w 1440p dla kart o najbliższej wydajności. Skala różnic: bez różnicy (<3%), trochę (3–8%), wyraźnie (8–15%), dużo (>15%).

Średni FPS · 1440p · wyżej = lepiej · Dane: GPU Matrix
  1. RX 9060 XT 8 GB +24% · dużo szybsza66,8FPS
  2. Arc B580 12 GB +10% · wyraźnie szybsza59,4FPS
  3. RTX 4060 8 GB Oglądasz54,0FPS
  4. Arc B570 10 GB −4% · trochę wolniejsza51,7FPS
  5. RTX 5050 8 GB −7% · trochę wolniejsza50,1FPS

Zasilanie i pobór mocy

W grach

126 W

średni pobór karty

Chwilowe szczyty

174 W

krótkie skoki ok. 20 ms

Spoczynek

14 W

pulpit, jeden monitor

TDP

115 W

deklaracja producenta układu

Pomiary poboru dotyczą konstrukcji referencyjnej. Wersje fabrycznie podkręcone mogą pobierać więcej — zasilacz dobieraj z zapasem na chwilowe szczyty.

Specyfikacja układu

ArchitekturaAda Lovelace
UkładAD107 · TSMC 5 nm
Jednostki cieniujące3 072
Jednostki RT / AI24 / 96
Taktowanie bazowe / boost1 830 / 2 460 MHz
Pamięć8 GB GDDR6 · 128 bit
Przepustowość pamięci272,0 GB/s
InterfejsPCIe 4.0 x8
Złącza zasilania (referencyjnie)1x 12-pin
Wyjścia obrazu (referencyjnie)1x HDMI 2.1, 3x DisplayPort 1.4a
DirectX12 Ultimate
Premiera układuczerwiec 2023

Długość, chłodzenie i liczba wentylatorów zależą od konkretnej wersji — sprawdź je w zakładce „Informacje dodatkowe” lub u sprzedawcy.

Dane: GPU Matrix. Indeksy w punktach, RTX 5070 = 100. Wersje i metodologia.

Informacje dodatkowe

Karty graficzne
Architektura GPU

GeForce RTX z serii 40

Jednostki obliczeniowe

3072

Układ graficzny

GeForce RTX 4060

Ilość VRAM

8 GB

Szyna pamięci

128 bit

Rodzaj pamięci VRAM

GDDR6

Rodzaj złącza

PCIe 4.0

Rodzaje wyjść

DisplayPort 1.4a, HDMI 2.1a

Złącze zasilania

8 pin – 1 szt.

Pobór mocy

120 W

Zalecana moc zasilacza

600 W

Obsługiwane biblioteki

CUDA 8.6, DirectX 12.1, OpenGL 4.6, Vulkan 1.3

Specification
Producent GPU

NVIDIA

Architektura GPU

Ada Lovelace

Układ GPU

AD107

Pamięć VRAM

8 GB

Typ pamięci GPU

GDDR6

Interfejs GPU

PCIe 4.0 x8

2 recenzje dla PNY GeForce RTX 4060 Dual Fan VERTO 8GB GDDR6PNY GeForce RTX 4060 Dual Fan VERTO 8GB GDDR6 [Produkt archiwalny]

4.5 z 5
★★★★★
★★★★★
1
★★★★★
1
★★★★★
0
★★★★★
0
★★★★★
0
  1. HortyConch –

    Bardzo wydajna karta

  2. Zypsi –

    Dobra karta niestety nie ma podświetlenia. W nfs payback osiąga około 190 fps, czasami słychać lekkie piszczenie cewek.

    + Zalety:-wydajność/cena
    − Wady:-wygląd

    Dodaj recenzję

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Preferencje plików cookies

    ✕

    Inne

    Inne pliki cookie to te, które są analizowane i nie zostały jeszcze przypisane do żadnej z kategorii.

    Niezbędne

    Niezbędne
    Niezbędne cookies służą do podstawowego działania strony, zabezpieczeń i zapamiętania Twoich preferencji prywatności. Ta kategoria pozostaje aktywna w panelu preferencji. Cookies mogą zawierać identyfikatory techniczne.

    Reklamowe

    Reklamowe pliki cookie są stosowane, by wyświetlać użytkownikom odpowiednie reklamy i kampanie marketingowe. Te pliki śledzą użytkowników na stronach i zbierają informacje w celu dostarczania dostosowanych reklam.

    Analityczne

    Opcjonalne cookies analityczne pomagają mierzyć odwiedziny i sposób korzystania z serwisu za pomocą Google Analytics. Możesz włączyć lub wyłączyć tę kategorię. W używanym trybie Advanced Consent Mode narzędzie może również przed zgodą i po odmowie przekazywać Google ograniczone sygnały pomiarowe bez cookies analitycznych. Szczegóły opisuje polityka prywatności.

    Funkcjonalne

    Funkcjonalne pliki cookie wspierają niektóre funkcje tj. udostępnianie zawartości strony w mediach społecznościowych, zbieranie informacji zwrotnych i inne funkcjonalności podmiotów trzecich.

    Wydajnościowe

    Wydajnościowe pliki cookie pomagają zrozumieć i analizować kluczowe wskaźniki wydajności strony, co pomaga zapewnić lepsze wrażenia dla użytkowników.