Inno3D GeForce RTX 5080 X3 OC WHITE 16GB GDDR7 DLSS4

7 299,00 zł
7299,00 zł
na stanie
X-kom.pl
brak na stanie
Mediaexpert.pl

TRACKER / CENA PRODUKTU

Historia ceny

Cena w ofercie7 299,00 zł

x-kom.plAktualizacja: 17.10.2026 05:41

Najniższa zapisana
7 299,00 zł14.09.2026
Najwyższa zapisana
7 299,00 zł14.09.2026
Zmiana zapisanej ceny
Za mało zapisówpierwszy → ostatni zapis
14.09.2026 09:487 299,00 zł

Na razie jeden zapis ceny: 14.09.2026 09:48.

Ceny w PLN dla obecnej oferty tego produktu. Linia łączy zapisane ceny; nie uzupełniamy brakujących dni. Najedź na wykres lub dotknij go, aby odczytać zapis.

Zobacz zapisane ceny
Zapisy ceny w wybranym zakresie
Data i godzinaCena
14.09.2026 09:487 299,00 zł
Ostatnia aktualizacja – 17/10/2026 05:41
Ustaw alert spadku ceny!
Ustaw alert cenowy dla INNO3D GeForce RTX 5080 X3 OC WHITE 16GB GDDR7 DLSS5 – szybka bezpieczna… – 7299,00 zł
zł

GPU · Wydajność / Opłacalność

Pełny ranking →

Wydajność wyróżnia oglądane GPU. W Opłacalności dokładny AIB/SKU jest wstawiany przy modelach o podobnym wyniku; „—” oznacza wiersz porównawczy, nie osobne miejsce TOP10.

Wyższy indeks oznacza większą wydajność w grach. Wynik w punktach, nie FPS. Dane: GPU Matrix.

GPU Wydajność · TOP10
  1. RTX 5090 32 GB192,47pkt
  2. RTX 5080 16 GB Oglądasz139,42pkt
  3. RTX 5070 Ti 16 GB122,60pkt
  4. RX 9070 XT 16 GB113,87pkt
  5. RX 9070 16 GB103,36pkt
  6. RTX 5070 12 GB100,00pkt
  7. RX 9070 GRE 12 GB92,03pkt
  8. RTX 5060 Ti 16 GB70,53pkt
  9. RTX 5060 Ti 8 GB67,38pkt
  10. RX 9060 XT 16 GB63,57pkt
Pokaż archiwalne

Opis

Wydajność w grach

Średnia z zestawu współczesnych gier w natywnej rozdzielczości, bez upscalingu i generowania klatek. 1% low pokazuje, jak nisko spada płynność w najcięższych momentach. Wyniki dotyczą układu RTX 5080 16 GB, a nie osobnego pomiaru tej wersji karty.

Średni FPS i 1% low, rasteryzacja. Dane: GPU Matrix.
RozdzielczośćŚrednio1% lowCo to oznacza
1920 × 1080195,9153,5Do monitora 144 Hz+
2560 × 1440154,4126,7Do monitora 144 Hz+
3840 × 216094,479,5Do monitora 100–144 Hz

FPS w poszczególnych grach

Średni FPS w grach, rasteryzacja. Kliknij nagłówek, aby posortować. Dane: GPU Matrix.
Gra1080p1440p4K
Alan Wake 2141,6105,061,0
Assassin's Creed Mirage178,0145,6100,2
Assassin's Creed Shadows78,667,846,8
Avowed92,068,139,1
Baldur's Gate 3205,9184,3114,2
Black Myth: Wukong75,859,337,6
Counter-Strike 2558,3412,3223,4
Cyberpunk 2077208,3141,370,8
DOOM Eternal310,4262,1176,9
Dragon Age: The Veilguard138,5113,474,8
Elden Ring195,6191,3125,9
F1 24278,8245,0169,8
Ghost of Tsushima173,9135,079,2
God of War Ragnarök176,2147,997,4
Hogwarts Legacy143,4109,465,0
Horizon Forbidden West158,7129,884,1
Kingdom Come: Deliverance II190,0140,380,0
Like a Dragon: Infinite Wealth248,1164,684,8
Monster Hunter Wilds83,570,948,4
No Rest for the Wicked252,6166,895,4
Ratchet & Clank219,5169,7100,5
Resident Evil 4211,7157,197,1
S.T.A.L.K.E.R. 2114,588,155,5
Silent Hill 2105,879,947,0
Spider-Man 2185,8142,681,9
Star Wars Outlaws122,786,346,7
Starfield132,7108,873,6
The Last of Us Part I144,6109,868,6
The Witcher 3389,0313,8190,5
Warhammer 40,000: Space Marine 2169,8142,079,2

Ray tracing

Indeks ray tracingu wynosi 153,36 wobec 139,42 w rasteryzacji. Z włączonym RT karta wypada więc względem RTX 5070 wyraźnie lepiej niż bez niego.

FPS z ray tracingiem w grach

Średni FPS z włączonym ray tracingiem, bez upscalingu. Dane: GPU Matrix.
Gra1080p1440p4K
Alan Wake 298,068,537,0
Cyberpunk 2077104,569,434,9
DOOM Eternal246,5198,2125,6
Elden Ring81,875,755,9
F1 24178,2129,471,6
Hogwarts Legacy96,475,245,8
Indiana Jones139,1117,079,5
Monster Hunter Wilds74,061,340,3
Ratchet & Clank156,1111,663,0
Resident Evil 4191,1148,593,7
RT · Gears of War: E-Day · Ludicrous (Min FPS)60,343,624,6
RT · Gears of War: E-Day · Ludicrous (native)69,450,028,4
Silent Hill 289,667,739,8
Spider-Man 2105,377,444,1

Na tle sąsiednich kart

Średni FPS w 1440p dla kart o najbliższej wydajności. Skala różnic: bez różnicy (<3%), trochę (3–8%), wyraźnie (8–15%), dużo (>15%).

Średni FPS · 1440p · wyżej = lepiej · Dane: GPU Matrix
  1. RTX 5090 32 GB +37% · dużo szybsza212,0FPS
  2. RTX 5080 16 GB Oglądasz154,4FPS
  3. RTX 5070 Ti 16 GB −12% · wyraźnie wolniejsza135,9FPS
  4. RX 9070 XT 16 GB −18% · dużo wolniejsza126,3FPS
  5. RX 9070 16 GB −26% · dużo wolniejsza114,3FPS

Zasilanie i pobór mocy

W grach

296 W

średni pobór karty

Chwilowe szczyty

423 W

krótkie skoki ok. 20 ms

Spoczynek

14 W

pulpit, jeden monitor

TDP

360 W

deklaracja producenta układu

Pomiary poboru dotyczą konstrukcji referencyjnej. Wersje fabrycznie podkręcone mogą pobierać więcej — zasilacz dobieraj z zapasem na chwilowe szczyty.

Specyfikacja układu

ArchitekturaBlackwell 2.0
UkładGB203 · TSMC 5 nm
Jednostki cieniujące10 752
Jednostki RT / AI84 / 336
Taktowanie bazowe / boost2 295 / 2 617 MHz
Pamięć16 GB GDDR7 · 256 bit
Przepustowość pamięci960,0 GB/s
InterfejsPCIe 5.0 x16
Złącza zasilania (referencyjnie)1x 16-pin
Wyjścia obrazu (referencyjnie)1x HDMI 2.1b, 3x DisplayPort 2.1b
DirectX12 Ultimate
Premiera układustyczeń 2025

Długość, chłodzenie i liczba wentylatorów zależą od konkretnej wersji — sprawdź je w zakładce „Informacje dodatkowe” lub u sprzedawcy.

Dane: GPU Matrix. Indeksy w punktach, RTX 5070 = 100. Wersje i metodologia.

Informacje dodatkowe

Karty graficzne
Architektura GPU

GeForce RTX z serii 50

Jednostki obliczeniowe

10752

Układ graficzny

GeForce RTX 5080

Ilość VRAM

16 GB

Szyna pamięci

256 bit

Rodzaj pamięci VRAM

GDDR7

Rodzaj złącza

PCIe 5.0

Rodzaje wyjść

DisplayPort 2.1a, HDMI 2.1b

Typ chłodzenia

Aktywne

Złącze zasilania

16 pin – 1 szt.

Pobór mocy

320 W

Zalecana moc zasilacza

1000 W

Obsługiwane biblioteki

DirectX 12, OpenGL 4.6, Vulkan 1.3

Specification
Producent GPU

NVIDIA

Architektura GPU

Blackwell 2.0

Układ GPU

GB203

Pamięć VRAM

16 GB

Typ pamięci GPU

GDDR7

Interfejs GPU

PCIe 5.0 x16

Recenzje użytkowników

0.0 z 5
★★★★★
0
★★★★★
0
★★★★★
0
★★★★★
0
★★★★★
0

Nie ma jeszcze żadnych recenzji.

Bądź pierwszy, który oceni “Inno3D GeForce RTX 5080 X3 OC WHITE 16GB GDDR7 DLSS4”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Preferencje plików cookies

✕

Inne

Inne pliki cookie to te, które są analizowane i nie zostały jeszcze przypisane do żadnej z kategorii.

Niezbędne

Niezbędne
Niezbędne cookies służą do podstawowego działania strony, zabezpieczeń i zapamiętania Twoich preferencji prywatności. Ta kategoria pozostaje aktywna w panelu preferencji. Cookies mogą zawierać identyfikatory techniczne.

Reklamowe

Reklamowe pliki cookie są stosowane, by wyświetlać użytkownikom odpowiednie reklamy i kampanie marketingowe. Te pliki śledzą użytkowników na stronach i zbierają informacje w celu dostarczania dostosowanych reklam.

Analityczne

Opcjonalne cookies analityczne pomagają mierzyć odwiedziny i sposób korzystania z serwisu za pomocą Google Analytics. Możesz włączyć lub wyłączyć tę kategorię. W używanym trybie Advanced Consent Mode narzędzie może również przed zgodą i po odmowie przekazywać Google ograniczone sygnały pomiarowe bez cookies analitycznych. Szczegóły opisuje polityka prywatności.

Funkcjonalne

Funkcjonalne pliki cookie wspierają niektóre funkcje tj. udostępnianie zawartości strony w mediach społecznościowych, zbieranie informacji zwrotnych i inne funkcjonalności podmiotów trzecich.

Wydajnościowe

Wydajnościowe pliki cookie pomagają zrozumieć i analizować kluczowe wskaźniki wydajności strony, co pomaga zapewnić lepsze wrażenia dla użytkowników.