RTX 5050

Przeglądaj 8 modeli w kategorii RTX 5050 i sprawdź ich aktualne ceny.

RTX 5050 wybierz do Full HD przy ograniczonym budżecie, z ustawieniami dopasowanymi do gry; jeśli możesz przejść na RTX 5060, wybierz mocniejszy układ. Wśród RTX 5050 zacznij od najtańszej pasującej wersji z rankingu poniżej, a za ASUS Dual OC dopłacaj wtedy, gdy potrzebujesz Dual BIOS. Do niskiej obudowy wybierz Gigabyte Low Profile OC, pamiętając o wymaganym dodatkowym zasilaniu.

Wydajność

44,81 pkt

Więcej punktów = wyższa wydajność; to nie FPS

Cena od

1 599,99 zł

GIGABYTE GeForce RTX 5050 Low Profile OC 8GB DLSS 4.5

Zakres cen

1 599,99–2 249,00 zł

Aktualne oferty w tej kategorii

Wersje z ofertą

4

Spośród 8 aktualnych produktów

VRAM

8 GB

Pamięć karty podana w jej specyfikacji

Średni FPS 1080p

72,20

Bez skalowania obrazu i generowania klatek

Średni FPS 1440p

50,10

Bez skalowania obrazu i generowania klatek

Średni FPS 4K

26,20

Bez skalowania obrazu i generowania klatek

Wersje RTX 5050: ceny i opłacalność

Wersje z tym samym układem graficznym porównasz po cenie: tańsza jest bardziej opłacalna. Ceny aktualnych ofert; modele bez oferty na końcu. Wyniki wydajności dotyczą układu graficznego, nie konkretnej wersji karty. Dane: GPU Matrix.
Lp.ModelCenaOpłacalność (pkt)zł/FPS 1440pZłącze zasilaniaZalecany zasilaczTyp chłodzenia
1GIGABYTE GeForce RTX 5050 Low Profile OC 8GB DLSS 4.51 599,99 zł28,0131,94———
2ASUS GeForce RTX 5050 DUAL OC 8GB DLSS 41 999,00 zł22,4239,90———
3Gigabyte GeForce RTX 5050 WINDFORCE OC 8GB DLSS 42 049,00 zł21,8740,90———
4Gigabyte GeForce RTX 5050 GAMING OC 8GB DLSS 42 249,00 zł19,9344,89———
—Zotac GeForce RTX 5050 Twin Edge OC White 8GB GDDR6 DLSS5Brak aktualnej oferty—————
—Palit GeForce RTX 5050 Dual 8GB GDDR6 DLSS5Brak aktualnej oferty—————
—MSI GeForce RTX 5050 Ventus 2X OC 8GB DLSS 4.5Brak aktualnej oferty—————
—MSI GeForce RTX 5050 Gaming OC 8GB DLSS 4.5Brak aktualnej oferty—————

RTX 5050 na tle konkurencji

Porównaj płynność gry: średnie FPS z 1080p, 1440p i 4K, bez skalowania obrazu i generowania klatek · więcej = lepiej
  1. 1RX 7600 XT 16 GB53,47FPS
  2. 2RTX 4060 8 GB53,02FPS
  3. 3Arc B570 10 GB50,38FPS
  4. 4RTX 5050 8 GB Oglądasz49,50FPS
  5. 5RX 7600 8 GB47,97FPS
  6. 6RX 6600 XT 8 GB47,07FPS
  7. 7RTX 3060 12 GB46,85FPS
Karty o podobnej płynności gry, od najwyższych średnich FPS z 1080p, 1440p i 4K. Ceny aktualnych ofert; brak oferty oznaczamy w tabeli. Dane: GPU Matrix.
Układ GPUŚrednia FPSWydajność (pkt)FPS 1080pFPS 1440pFPS 4KCena odOpłacalność (pkt)
RX 7600 XT 16 GB53,4748,8976,5554,2029,65Brak aktualnej oferty—
RTX 4060 8 GB53,0248,2476,4054,0028,65Brak aktualnej oferty—
Arc B570 10 GB50,3846,6969,7451,6529,751 399,00 zł33,37
RTX 5050 8 GB49,5044,8172,2050,1026,201 599,99 zł28,01
RX 7600 8 GB47,9743,0570,5549,1024,251 449,00 zł29,71
RX 6600 XT 8 GB47,0742,5468,8047,7024,70Brak aktualnej oferty—
RTX 3060 12 GB46,8543,1765,8547,7526,95Brak aktualnej oferty—
Wydajność i opłacalność: RTX 5050 na tle konkurencji

Wyżej = większa wydajność, bardziej w prawo = większa opłacalność. Obrys wskazuje najlepsze kompromisy wśród pokazanych konfiguracji; linia łączy je na wykresie. Wydajność jest w punktach, nie w FPS. Bliskie punkty mogą się pokrywać; wszystkie nazwy i wartości znajdziesz pod wykresem.

  1. 3 Arc B570 10 GB Wydajność: 46,69 pkt · Opłacalność: 33,37 pkt · Cena: 1 399 zł Granica Pareto
  2. 4 RTX 5050 8 GB Wydajność: 44,81 pkt · Opłacalność: 28,01 pkt · Cena: 1 599,99 zł
  3. 5 RX 7600 8 GB Wydajność: 43,05 pkt · Opłacalność: 29,71 pkt · Cena: 1 449 zł

FPS w grach

Sprawdź płynność w swoich grach: więcej FPS = lepiej. Wyniki dotyczą układu graficznego, bez skalowania obrazu i generowania klatek. Gry od najwyższych FPS w 1440p; brak wyniku = —. Dane: GPU Matrix.
Gra1080p1440p4K
Counter-Strike 2211,80138,0070,40
The Witcher 3133,9098,3055,90
DOOM Eternal124,5084,1053,00
F1 2493,4077,8037,20
Elden Ring104,7074,9041,30
Baldur's Gate 396,9066,7034,90
Ratchet & Clank80,1261,9136,74
Assassin's Creed Mirage71,0558,5738,23
Like a Dragon: Infinite Wealth88,4657,0027,91
Resident Evil 474,4855,4733,55
No Rest for the Wicked89,8053,0028,30
God of War Ragnarök63,0050,4028,60
Warhammer 40,000: Space Marine 268,1949,1425,98
Horizon Forbidden West66,5048,5028,10
Cyberpunk 207777,5047,2021,10
Kingdom Come: Deliverance II72,4047,0024,20
Ghost of Tsushima61,5043,4024,00
Spider-Man 265,5042,5018,90
Hogwarts Legacy57,7039,8022,10
Starfield50,6038,4023,40
Dragon Age: The Veilguard50,1036,8020,10
Alan Wake 250,4035,6018,60
STALKER 249,1033,908,40
Silent Hill 240,1629,6516,80
The Last of Us Part I49,1027,5013,70
Star Wars Outlaws39,3025,9012,90
Monster Hunter Wilds31,9025,6012,30
Avowed34,9023,408,10
Assassin's Creed Shadows31,1023,0015,20
Black Myth: Wukong28,0020,708,80

Wszystkie oferty RTX 5050

Bieżące oznacza status katalogowy, nie dostępność oferty.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Preferencje plików cookies

✕

Inne

Inne pliki cookie to te, które są analizowane i nie zostały jeszcze przypisane do żadnej z kategorii.

Niezbędne

Niezbędne
Niezbędne cookies służą do podstawowego działania strony, zabezpieczeń i zapamiętania Twoich preferencji prywatności. Ta kategoria pozostaje aktywna w panelu preferencji. Cookies mogą zawierać identyfikatory techniczne.

Reklamowe

Reklamowe pliki cookie są stosowane, by wyświetlać użytkownikom odpowiednie reklamy i kampanie marketingowe. Te pliki śledzą użytkowników na stronach i zbierają informacje w celu dostarczania dostosowanych reklam.

Analityczne

Opcjonalne cookies analityczne pomagają mierzyć odwiedziny i sposób korzystania z serwisu za pomocą Google Analytics. Możesz włączyć lub wyłączyć tę kategorię. W używanym trybie Advanced Consent Mode narzędzie może również przed zgodą i po odmowie przekazywać Google ograniczone sygnały pomiarowe bez cookies analitycznych. Szczegóły opisuje polityka prywatności.

Funkcjonalne

Funkcjonalne pliki cookie wspierają niektóre funkcje tj. udostępnianie zawartości strony w mediach społecznościowych, zbieranie informacji zwrotnych i inne funkcjonalności podmiotów trzecich.

Wydajnościowe

Wydajnościowe pliki cookie pomagają zrozumieć i analizować kluczowe wskaźniki wydajności strony, co pomaga zapewnić lepsze wrażenia dla użytkowników.