Opis
Wydajność w grach
Średnia z zestawu współczesnych gier w natywnej rozdzielczości, bez upscalingu i generowania klatek. 1% low pokazuje, jak nisko spada płynność w najcięższych momentach. Wyniki dotyczą układu RTX 5050 8 GB, a nie osobnego pomiaru tej wersji karty.
| Rozdzielczość | Średnio | 1% low | Co to oznacza |
|---|---|---|---|
| 1920 × 1080 | 72,2 | 58,7 | Płynnie, ok. 60 Hz |
| 2560 × 1440 | 50,1 | 41,6 | Z kompromisami w ustawieniach |
| 3840 × 2160 | 26,2 | 21,4 | Za mało bez upscalingu |
FPS w poszczególnych grach
| Gra | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| Alan Wake 2 | 50,4 | 35,6 | 18,6 |
| Assassin's Creed Mirage | 71,1 | 58,6 | 38,2 |
| Assassin's Creed Shadows | 31,1 | 23,0 | 15,2 |
| Avowed | 34,9 | 23,4 | 8,1 |
| Baldur's Gate 3 | 96,9 | 66,7 | 34,9 |
| Black Myth: Wukong | 28,0 | 20,7 | 8,8 |
| Counter-Strike 2 | 211,8 | 138,0 | 70,4 |
| Cyberpunk 2077 | 77,5 | 47,2 | 21,1 |
| DOOM Eternal | 124,5 | 84,1 | 53,0 |
| Dragon Age: The Veilguard | 50,1 | 36,8 | 20,1 |
| Elden Ring | 104,7 | 74,9 | 41,3 |
| F1 24 | 93,4 | 77,8 | 37,2 |
| Ghost of Tsushima | 61,5 | 43,4 | 24,0 |
| God of War Ragnarök | 63,0 | 50,4 | 28,6 |
| Hogwarts Legacy | 57,7 | 39,8 | 22,1 |
| Horizon Forbidden West | 66,5 | 48,5 | 28,1 |
| Kingdom Come: Deliverance II | 72,4 | 47,0 | 24,2 |
| Like a Dragon: Infinite Wealth | 88,5 | 57,0 | 27,9 |
| Monster Hunter Wilds | 31,9 | 25,6 | 12,3 |
| No Rest for the Wicked | 89,8 | 53,0 | 28,3 |
| Ratchet & Clank | 80,1 | 61,9 | 36,7 |
| Resident Evil 4 | 74,5 | 55,5 | 33,6 |
| Silent Hill 2 | 40,2 | 29,7 | 16,8 |
| Spider-Man 2 | 65,5 | 42,5 | 18,9 |
| STALKER 2 | 49,1 | 33,9 | 8,4 |
| Star Wars Outlaws | 39,3 | 25,9 | 12,9 |
| Starfield | 50,6 | 38,4 | 23,4 |
| The Last of Us Part I | 49,1 | 27,5 | 13,7 |
| The Witcher 3 | 133,9 | 98,3 | 55,9 |
| Warhammer 40,000: Space Marine 2 | 68,2 | 49,1 | 26,0 |
Ray tracing
Indeks ray tracingu wynosi 42,54 wobec 44,81 w rasteryzacji. Z włączonym RT karta wypada więc względem RTX 5070 trochę słabiej niż bez niego.
FPS z ray tracingiem w grach
| Gra | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| Alan Wake 2 | 25,7 | 6,2 | 2,7 |
| Cyberpunk 2077 | 35,0 | 20,9 | 7,3 |
| DOOM Eternal | 76,9 | 58,0 | 37,0 |
| Elden Ring | 49,3 | 40,3 | 24,2 |
| F1 24 | 48,7 | 36,7 | 14,5 |
| Hogwarts Legacy | 35,8 | 27,6 | 10,0 |
| Monster Hunter Wilds | 23,7 | 20,5 | 7,5 |
| Ratchet & Clank | 38,7 | 24,5 | 11,2 |
| Resident Evil 4 | 80,6 | 57,1 | 29,3 |
| Silent Hill 2 | 26,6 | 17,4 | 7,7 |
| Spider-Man 2 | 32,0 | 20,4 | 9,6 |
Na tle sąsiednich kart
Średni FPS w 1440p dla kart o najbliższej wydajności. Skala różnic: bez różnicy (<3%), trochę (3–8%), wyraźnie (8–15%), dużo (>15%).
- Arc B580 12 GB +19% · dużo szybsza59,4FPS
- Arc B570 10 GB +3% · trochę szybsza51,7FPS
- RTX 5050 8 GB Oglądasz50,1FPS
- RX 7600 8 GB −2% · bez różnicy49,1FPS
- RTX 3060 12 GB −5% · trochę wolniejsza47,8FPS
Zasilanie i pobór mocy
W grach
127 W
średni pobór karty
Chwilowe szczyty
158 W
krótkie skoki ok. 20 ms
Spoczynek
9 W
pulpit, jeden monitor
TDP
130 W
deklaracja producenta układu
Pomiary poboru dotyczą konstrukcji referencyjnej. Wersje fabrycznie podkręcone mogą pobierać więcej — zasilacz dobieraj z zapasem na chwilowe szczyty.
Specyfikacja układu
| Architektura | Blackwell 2.0 |
|---|---|
| Układ | GB207 · TSMC 5 nm |
| Jednostki cieniujące | 2 560 |
| Jednostki RT / AI | 20 / 80 |
| Taktowanie bazowe / boost | 2 317 / 2 572 MHz |
| Pamięć | 8 GB GDDR6 · 128 bit |
| Przepustowość pamięci | 320,0 GB/s |
| Interfejs | PCIe 5.0 x8 |
| Złącza zasilania (referencyjnie) | 1x 8-pin |
| Wyjścia obrazu (referencyjnie) | 1x HDMI 2.1b, 3x DisplayPort 2.1b |
| DirectX | 12 Ultimate |
| Premiera układu | lipiec 2025 |
Długość, chłodzenie i liczba wentylatorów zależą od konkretnej wersji — sprawdź je w zakładce „Informacje dodatkowe” lub u sprzedawcy.
Dane: GPU Matrix. Indeksy w punktach, RTX 5070 = 100. Wersje i metodologia.

Nie ma jeszcze żadnych recenzji.