RTX 5060

Przeglądaj 27 modeli w kategorii RTX 5060 i sprawdź ich aktualne ceny.

RTX 5060 wybierz przede wszystkim do Full HD, jeśli akceptujesz dopasowanie ustawień w wymagających grach. Do zwykłej obudowy wybierz najtańszą zgodną wersję z rankingu wersji na tej stronie; Gigabyte Windforce OC ma sens przy ograniczeniu długości, a Gigabyte OC Low Profile przy ograniczeniu wysokości. Gdy priorytetem są wymagające tekstury i większy zapas pamięci, rozważ RTX 5060 Ti 16 GB zamiast rozbudowanej wersji zwykłego RTX 5060.

Wydajność

59,56 pkt

Więcej punktów = wyższa wydajność; to nie FPS

Cena od

1 999,00 zł

INNO3D GeForce RTX 5060 Twin X2 8GB GDDR7 DLSS4

Zakres cen

1 999,00–2 399,99 zł

Aktualne oferty w tej kategorii

Wersje z ofertą

20

Spośród 27 aktualnych produktów

VRAM

8 GB

Pamięć karty podana w jej specyfikacji

Średni FPS 1080p

96,05

Bez skalowania obrazu i generowania klatek

Średni FPS 1440p

67,15

Bez skalowania obrazu i generowania klatek

Średni FPS 4K

34,50

Bez skalowania obrazu i generowania klatek

Wersje RTX 5060: ceny i opłacalność

Wersje z tym samym układem graficznym porównasz po cenie: tańsza jest bardziej opłacalna. Ceny aktualnych ofert; modele bez oferty na końcu. Wyniki wydajności dotyczą układu graficznego, nie konkretnej wersji karty. Dane: GPU Matrix.
Lp.ModelCenaOpłacalność (pkt)zł/FPS 1440pZłącze zasilaniaZalecany zasilaczTyp chłodzenia
1INNO3D GeForce RTX 5060 Twin X2 8GB GDDR7 DLSS41 999,00 zł29,8029,778 pin – 1 szt.600 WAktywne
2PNY GeForce RTX 5060 Dual Fan 8GB DLSS 4.51 999,00 zł29,8029,77———
3PNY GeForce RTX 5060 OC Dual Fan 8GB DLSS 4.52 049,00 zł29,0730,51———
4Gigabyte GeForce RTX 5060 Windforce OC 8GB GDDR7 DLSS42 099,00 zł28,3831,268 pin – 1 szt.600 WAktywne
5PNY GeForce RTX 5060 EPIC-X RGB Overclocked Triple Fan 8GB DLSS 4.52 099,00 zł28,3831,26———
6Gainward GeForce RTX 5060 Ghost 8GB GDDR7 DLSS42 199,00 zł27,0932,758 pin – 1 szt.600 WAktywne
7MSI GeForce RTX 5060 Ventus 2X OC 8GB GDDR7 DLSS42 199,00 zł27,0932,758 pin – 1 szt.600 WAktywne
8Palit GeForce RTX 5060 Dual OC 8GB GDDR7 DLSS42 199,00 zł27,0932,758 pin – 1 szt.600 WAktywne
9ASUS GeForce RTX 5060 Dual OC 8GB GDDR7 DLSS42 199,00 zł27,0932,758 pin – 1 szt.600 WAktywne
10Gigabyte GeForce RTX 5060 Windforce Max OC 8GB GDDR7 DLSS52 199,00 zł27,0932,75———
11ASUS GeForce RTX 5060 DUAL OC Advanced 8GB DLSS 42 199,00 zł27,0932,75———
12Gigabyte GeForce RTX 5060 OC Low Profile 8GB GDDR7 DLSS52 199,99 zł27,0732,76———
13ASUS GeForce RTX 5060 Prime OC 8GB GDDR7 DLSS42 249,00 zł26,4833,498 pin – 1 szt.600 WAktywne
14MSI GeForce RTX 5060 Gaming OC 8GB GDDR7 DLSS42 299,00 zł25,9134,248 pin – 1 szt.600 WAktywne
15Palit GeForce RTX 5060 Infinity 2 OC 8GB GDDR72 299,00 zł25,9134,24———
16Gigabyte GeForce RTX 5060 Eagle OC Ice 8GB GDDR7 DLSS42 299,99 zł25,9034,258 pin – 1 szt.600 WAktywne
17Gigabyte GeForce RTX 5060 Eagle OC 8GB GDDR7 DLSS42 299,99 zł25,9034,258 pin – 1 szt.600 WAktywne
18Gigabyte GeForce RTX 5060 Eagle Max OC 8GB GDDR7 DLSS52 299,99 zł25,9034,25———
19Gigabyte GeForce RTX 5060 Gaming OC 8GB GDDR7 DLSS42 399,00 zł24,8335,738 pin – 1 szt.600 WAktywne
20MSI GeForce RTX 5060 Ventus 2X OC White 8GB GDDR7 DLSS42 399,99 zł24,8235,748 pin – 1 szt.600 WAktywne
—Palit GeForce RTX 5060 Dual 8GB GDDR7 DLSS4Brak aktualnej oferty——8 pin – 1 szt.600 WAktywne
—Zotac GeForce RTX 5060 AMP 8GB GDDR7 DLSS4Brak aktualnej oferty——8 pin – 1 szt.600 WAktywne
—Gigabyte GeForce RTX 5060 Aero OC 8GB GDDR7 DLSS4Brak aktualnej oferty——8 pin – 1 szt.600 WAktywne
—Gigabyte GeForce RTX 5060 AORUS Elite 8GB GDDR7 DLSS4Brak aktualnej oferty——8 pin – 1 szt.600 WAktywne
—Zotac GAMING GeForce RTX 5060 Twin Edge PLUSBrak aktualnej oferty—————
—Zotac GeForce RTX 5060 Twin Edge 8GB GDDR7 DLSS5Brak aktualnej oferty—————
—INNO3D GeForce RTX 5060 X2 OC White 8GB GDDR7 DLSS5Brak aktualnej oferty—————

RTX 5060 na tle konkurencji

Porównaj płynność gry: średnie FPS z 1080p, 1440p i 4K, bez skalowania obrazu i generowania klatek · więcej = lepiej
  1. 1RX 9060 XT 16 GB69,10FPS
  2. 2RX 6750 XT 12 GB68,38FPS
  3. 3RTX 4060 Ti 8 GB66,88FPS
  4. 4RTX 5060 8 GB Oglądasz65,90FPS
  5. 5RX 9060 XT 8 GB65,27FPS
  6. 6RX 6700 XT 12 GB62,87FPS
  7. 7RTX 3060 Ti 8 GB61,35FPS
Karty o podobnej płynności gry, od najwyższych średnich FPS z 1080p, 1440p i 4K. Ceny aktualnych ofert; brak oferty oznaczamy w tabeli. Dane: GPU Matrix.
Układ GPUŚrednia FPSWydajność (pkt)FPS 1080pFPS 1440pFPS 4KCena odOpłacalność (pkt)
RX 9060 XT 16 GB69,1063,5797,5570,3039,452 449,00 zł25,96
RX 6750 XT 12 GB68,3863,8292,3771,0441,72Brak aktualnej oferty—
RTX 4060 Ti 8 GB66,8860,6996,2568,9035,50Brak aktualnej oferty—
RTX 5060 8 GB65,9059,5696,0567,1534,501 999,00 zł29,80
RX 9060 XT 8 GB65,2759,8092,6066,8036,401 999,00 zł29,91
RX 6700 XT 12 GB62,8757,7788,7064,3035,60Brak aktualnej oferty—
RTX 3060 Ti 8 GB61,3556,4486,3062,8534,90Brak aktualnej oferty—
Wydajność i opłacalność: RTX 5060 na tle konkurencji

Wyżej = większa wydajność, bardziej w prawo = większa opłacalność. Obrys wskazuje najlepsze kompromisy wśród pokazanych konfiguracji; linia łączy je na wykresie. Wydajność jest w punktach, nie w FPS. Bliskie punkty mogą się pokrywać; wszystkie nazwy i wartości znajdziesz pod wykresem.

  1. 1 RX 9060 XT 16 GB Wydajność: 63,57 pkt · Opłacalność: 25,96 pkt · Cena: 2 449 zł Granica Pareto
  2. 4 RTX 5060 8 GB Wydajność: 59,56 pkt · Opłacalność: 29,8 pkt · Cena: 1 999 zł
  3. 5 RX 9060 XT 8 GB Wydajność: 59,8 pkt · Opłacalność: 29,91 pkt · Cena: 1 999 zł Granica Pareto

FPS w grach

Sprawdź płynność w swoich grach: więcej FPS = lepiej. Wyniki dotyczą układu graficznego, bez skalowania obrazu i generowania klatek. Gry od najwyższych FPS w 1440p; brak wyniku = —. Dane: GPU Matrix.
Gra1080p1440p4K
Counter-Strike 2279,00188,8097,50
The Witcher 3177,30131,5074,80
DOOM Eternal157,60107,0067,00
Elden Ring140,1098,1056,20
F1 24133,3097,3044,60
Baldur's Gate 3121,1087,9046,30
Ratchet & Clank101,4078,3546,49
Assassin's Creed Mirage89,9374,1248,38
Like a Dragon: Infinite Wealth111,9572,1335,33
No Rest for the Wicked117,6071,3037,70
Resident Evil 494,2670,2042,47
God of War Ragnarök85,2066,3038,80
Kingdom Come: Deliverance II94,9063,2031,80
Horizon Forbidden West83,5062,5037,10
Warhammer 40,000: Space Marine 286,3162,1932,88
Cyberpunk 2077102,2062,1028,10
Ghost of Tsushima80,8057,8032,30
Spider-Man 281,5051,8021,20
Hogwarts Legacy73,7051,1029,60
Starfield65,5050,6030,90
Dragon Age: The Veilguard65,0049,6024,50
Alan Wake 266,1047,1025,20
S.T.A.L.K.E.R. 261,5043,804,00
Silent Hill 250,8337,5221,26
Star Wars Outlaws52,7034,3017,60
The Last of Us Part I57,7033,1010,20
Avowed45,0030,909,30
Assassin's Creed Shadows37,4030,8019,90
Monster Hunter Wilds42,9030,0012,80
Black Myth: Wukong35,5027,109,40

Wszystkie oferty RTX 5060

Bieżące oznacza status katalogowy, nie dostępność oferty.

Wyświetlanie 1–16 z 27 wyników

Preferencje plików cookies

✕

Inne

Inne pliki cookie to te, które są analizowane i nie zostały jeszcze przypisane do żadnej z kategorii.

Niezbędne

Niezbędne
Niezbędne cookies służą do podstawowego działania strony, zabezpieczeń i zapamiętania Twoich preferencji prywatności. Ta kategoria pozostaje aktywna w panelu preferencji. Cookies mogą zawierać identyfikatory techniczne.

Reklamowe

Reklamowe pliki cookie są stosowane, by wyświetlać użytkownikom odpowiednie reklamy i kampanie marketingowe. Te pliki śledzą użytkowników na stronach i zbierają informacje w celu dostarczania dostosowanych reklam.

Analityczne

Opcjonalne cookies analityczne pomagają mierzyć odwiedziny i sposób korzystania z serwisu za pomocą Google Analytics. Możesz włączyć lub wyłączyć tę kategorię. W używanym trybie Advanced Consent Mode narzędzie może również przed zgodą i po odmowie przekazywać Google ograniczone sygnały pomiarowe bez cookies analitycznych. Szczegóły opisuje polityka prywatności.

Funkcjonalne

Funkcjonalne pliki cookie wspierają niektóre funkcje tj. udostępnianie zawartości strony w mediach społecznościowych, zbieranie informacji zwrotnych i inne funkcjonalności podmiotów trzecich.

Wydajnościowe

Wydajnościowe pliki cookie pomagają zrozumieć i analizować kluczowe wskaźniki wydajności strony, co pomaga zapewnić lepsze wrażenia dla użytkowników.