Sapphire Radeon RX 7800 XT PULSE 16GB GDDR6

(3 opinie klienta)
2 899,00 złProdukt archiwalny — cena podana w ofercie sklepu; sprawdź dostępność.

TRACKER / CENA PRODUKTU

Historia ceny

Teraz brak aktywnej oferty. Zachowujemy zapisane ceny produktu.

Brak zapisów ceny produktu w ostatnich 180 dniach.

Historia najniższej ceny tego produktu w PLN ze wszystkich jego ofert. Zamknięte dni pozostają niezmienne po zmianie sprzedawcy. Starsze dane sprzed pierwszego zapisu są rekonstrukcją historii ofert. Dzisiaj: cena na żywo. Linia łączy dostępne punkty dzienne; nie wygładzamy jej. Najedź na wykres lub dotknij go, aby odczytać zapis.

GPU · Wydajność / Opłacalność

Pełny ranking →

Wydajność wyróżnia oglądane GPU. W Opłacalności dokładny AIB/SKU jest wstawiany przy modelach o podobnym wyniku; „—” oznacza wiersz porównawczy, nie osobne miejsce TOP10.

Wyższy indeks oznacza większą wydajność w grach. Wynik w punktach, nie FPS. Dane: GPU Matrix.

GPU Wydajność · TOP10 + oglądany wariant
  1. RTX 5090 32 GB192,47pkt
  2. RTX 5080 16 GB139,42pkt
  3. RTX 5070 Ti 16 GB122,60pkt
  4. RX 9070 XT 16 GB113,87pkt
  5. RX 9070 16 GB103,36pkt
  6. RTX 5070 12 GB100,00pkt
  7. RX 9070 GRE 12 GB92,03pkt
  8. Sapphire Radeon RX 7800 XT PULSE 16GB GDDR6 Oglądasz Archiwalny84,15pkt
  9. RTX 5060 Ti 16 GB70,53pkt
  10. RTX 5060 Ti 8 GB67,38pkt
  11. RX 9060 XT 16 GB63,57pkt
Pokaż archiwalne

Opis

Wydajność w grach

Średnia z zestawu współczesnych gier w natywnej rozdzielczości, bez upscalingu i generowania klatek. 1% low pokazuje, jak nisko spada płynność w najcięższych momentach. Wyniki dotyczą układu RX 7800 XT 16 GB, a nie osobnego pomiaru tej wersji karty.

Średni FPS i 1% low, rasteryzacja. Dane: GPU Matrix.
RozdzielczośćŚrednio1% lowCo to oznacza
1920 × 1080125,594,3Do monitora 100–144 Hz
2560 × 144093,374,7Do monitora 100–144 Hz
3840 × 216053,647,9Z kompromisami w ustawieniach

FPS w poszczególnych grach

Średni FPS w grach, rasteryzacja. Kliknij nagłówek, aby posortować. Dane: GPU Matrix.
Gra1080p1440p4K
Alan Wake 298,969,238,4
Assassin's Creed Mirage142,3115,269,9
Assassin's Creed Shadows58,449,533,9
Avowed62,941,621,2
Baldur's Gate 3165,3120,165,0
Black Myth: Wukong42,633,220,0
Counter-Strike 2313,1204,5101,1
Cyberpunk 2077133,487,539,6
DOOM Eternal226,1183,6116,5
Dragon Age: The Veilguard76,562,741,0
Elden Ring128,8101,060,2
F1 24191,3160,6107,9
Ghost of Tsushima130,396,455,0
God of War Ragnarök93,179,652,5
Hogwarts Legacy91,370,537,8
Horizon Forbidden West98,278,649,1
Kingdom Come: Deliverance II103,276,041,1
Like a Dragon: Infinite Wealth144,793,646,1
Monster Hunter Wilds61,649,131,4
No Rest for the Wicked149,992,149,0
Ratchet & Clank127,592,652,3
Resident Evil 4144,6107,862,4
S.T.A.L.K.E.R. 269,852,029,9
Silent Hill 253,838,120,2
Spider-Man 2114,683,646,3
Star Wars Outlaws65,443,522,7
Starfield92,972,044,7
The Last of Us Part I99,774,242,1
The Witcher 3217,8169,696,5
Warhammer 40,000: Space Marine 2106,779,843,3

Ray tracing

Indeks ray tracingu wynosi 77,38 wobec 84,15 w rasteryzacji. Z włączonym RT karta wypada więc względem RTX 5070 wyraźnie słabiej niż bez niego.

FPS z ray tracingiem w grach

Średni FPS z włączonym ray tracingiem, bez upscalingu. Dane: GPU Matrix.
Gra1080p1440p4K
Alan Wake 252,635,518,8
Cyberpunk 207744,127,513,1
DOOM Eternal153,4114,865,3
Elden Ring59,846,228,2
F1 2490,060,831,9
Hogwarts Legacy42,229,915,0
Indiana Jones85,669,343,1
Monster Hunter Wilds48,637,622,8
Ratchet & Clank57,740,721,7
Resident Evil 4129,098,860,3
RT · Gears of War: E-Day · Ludicrous (Min FPS)40,825,513,7
RT · Gears of War: E-Day · Ludicrous (native)46,130,015,9
Silent Hill 243,431,316,6
Spider-Man 258,739,721,1

Na tle sąsiednich kart

Średni FPS w 1440p dla kart o najbliższej wydajności. Skala różnic: bez różnicy (<3%), trochę (3–8%), wyraźnie (8–15%), dużo (>15%).

Średni FPS · 1440p · wyżej = lepiej · Dane: GPU Matrix
  1. RTX 5070 12 GB +19% · dużo szybsza110,8FPS
  2. RX 9070 GRE 12 GB +9% · wyraźnie szybsza101,7FPS
  3. RX 7800 XT 16 GB Oglądasz93,3FPS
  4. RTX 5060 Ti 16 GB −16% · dużo wolniejsza78,1FPS
  5. RTX 5060 Ti 8 GB −18% · dużo wolniejsza76,2FPS

Zasilanie i pobór mocy

W grach

250 W

średni pobór karty

Chwilowe szczyty

332 W

krótkie skoki ok. 20 ms

Spoczynek

8 W

pulpit, jeden monitor

TDP

263 W

deklaracja producenta układu

Pomiary poboru dotyczą konstrukcji referencyjnej. Wersje fabrycznie podkręcone mogą pobierać więcej — zasilacz dobieraj z zapasem na chwilowe szczyty.

Specyfikacja układu

ArchitekturaRDNA 3
UkładNavi 32 · TSMC 5 nm
Jednostki cieniujące3 840
Jednostki RT / AI60 / 120
Taktowanie bazowe / boost1 295 / 2 430 MHz
Pamięć16 GB GDDR6 · 256 bit
Przepustowość pamięci624,1 GB/s
InterfejsPCIe 4.0 x16
Złącza zasilania (referencyjnie)2x 8-pin
Wyjścia obrazu (referencyjnie)1x HDMI 2.1a, 3x DisplayPort 2.1
DirectX12 Ultimate
Premiera układuwrzesień 2023

Długość, chłodzenie i liczba wentylatorów zależą od konkretnej wersji — sprawdź je w zakładce „Informacje dodatkowe” lub u sprzedawcy.

Dane: GPU Matrix. Indeksy w punktach, RTX 5070 = 100. Wersje i metodologia.

Informacje dodatkowe

Karty graficzne
Architektura GPU

Radeon™ RX 7000

Procesory strumieniowe

3840

Układ graficzny

RX 7800 XT

Ilość VRAM

16 GB

Szyna pamięci

256 bit

Rodzaj pamięci VRAM

GDDR6

Rodzaj złącza

PCIe 4.0

Rodzaje wyjść

DisplayPort 1.4a, HDMI 2.1a

Złącze zasilania

8 pin – 2 szt.

Pobór mocy

285 W

Zalecana moc zasilacza

800 W

Obsługiwane biblioteki

DirectX 12, OpenGL 4.6, Vulkan 1.3

Specification
Producent GPU

AMD

Architektura GPU

RDNA 3

Układ GPU

Navi 32

Pamięć VRAM

16 GB

Typ pamięci GPU

GDDR6

Interfejs GPU

PCIe 4.0 x16

3 recenzje dla Sapphire Radeon RX 7800 XT PULSE 16GB GDDR6

4.7 z 5
★★★★★
★★★★★
2
★★★★★
1
★★★★★
0
★★★★★
0
★★★★★
0
  1. Tytus –

    Jest lekko głośniejsza niż wersja z 3 wentylatorami. Wysoka wydajność za przyzwoitą cenę, nawet w wymagających grach wyciąga 60fps.

    + Zalety:-cena-wydajność
  2. Kiwus –

    Oferuje całkiem dużą wydajność w przystępnej cenie. Układ chłodzenia mimo 2 wentylatorów sprawuje się znakomicie. W 1440p ma około 120 fps. Polecam

    + Zalety:-osiągi-układ chłodzenia
  3. Mreno –

    Dobra wydajność i temperatury. Wygląd karty niestety jest przeciętny.

    Dodaj recenzję

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Preferencje plików cookies

    ✕

    Inne

    Inne pliki cookie to te, które są analizowane i nie zostały jeszcze przypisane do żadnej z kategorii.

    Niezbędne

    Niezbędne
    Niezbędne cookies służą do podstawowego działania strony, zabezpieczeń i zapamiętania Twoich preferencji prywatności. Ta kategoria pozostaje aktywna w panelu preferencji. Cookies mogą zawierać identyfikatory techniczne.

    Reklamowe

    Reklamowe pliki cookie są stosowane, by wyświetlać użytkownikom odpowiednie reklamy i kampanie marketingowe. Te pliki śledzą użytkowników na stronach i zbierają informacje w celu dostarczania dostosowanych reklam.

    Analityczne

    Opcjonalne cookies analityczne pomagają mierzyć odwiedziny i sposób korzystania z serwisu za pomocą Google Analytics. Możesz włączyć lub wyłączyć tę kategorię. W używanym trybie Advanced Consent Mode narzędzie może również przed zgodą i po odmowie przekazywać Google ograniczone sygnały pomiarowe bez cookies analitycznych. Szczegóły opisuje polityka prywatności.

    Funkcjonalne

    Funkcjonalne pliki cookie wspierają niektóre funkcje tj. udostępnianie zawartości strony w mediach społecznościowych, zbieranie informacji zwrotnych i inne funkcjonalności podmiotów trzecich.

    Wydajnościowe

    Wydajnościowe pliki cookie pomagają zrozumieć i analizować kluczowe wskaźniki wydajności strony, co pomaga zapewnić lepsze wrażenia dla użytkowników.