Opis
Wydajność w grach
Średnia z zestawu współczesnych gier w natywnej rozdzielczości, bez upscalingu i generowania klatek. 1% low pokazuje, jak nisko spada płynność w najcięższych momentach. Wyniki dotyczą układu RTX 5070 Ti 16 GB, a nie osobnego pomiaru tej wersji karty.
| Rozdzielczość | Średnio | 1% low | Co to oznacza |
|---|---|---|---|
| 1920 × 1080 | 176,1 | 136,8 | Do monitora 144 Hz+ |
| 2560 × 1440 | 135,9 | 110,6 | Do monitora 100–144 Hz |
| 3840 × 2160 | 81,1 | 68,5 | Płynnie, ok. 60 Hz |
FPS w poszczególnych grach
| Gra | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| Alan Wake 2 | 126,0 | 93,4 | 53,5 |
| Assassin's Creed Mirage | 165,3 | 136,4 | 90,4 |
| Assassin's Creed Shadows | 71,3 | 61,4 | 41,5 |
| Avowed | 83,8 | 61,4 | 34,7 |
| Baldur's Gate 3 | 200,1 | 169,9 | 99,3 |
| Black Myth: Wukong | 65,6 | 53,0 | 32,9 |
| Counter-Strike 2 | 504,0 | 360,2 | 192,7 |
| Cyberpunk 2077 | 187,8 | 124,6 | 58,8 |
| DOOM Eternal | 278,4 | 235,2 | 156,7 |
| Dragon Age: The Veilguard | 124,4 | 100,6 | 63,5 |
| Elden Ring | 192,2 | 178,8 | 109,5 |
| F1 24 | 258,0 | 214,3 | 151,5 |
| Ghost of Tsushima | 157,3 | 120,2 | 69,3 |
| God of War Ragnarök | 158,1 | 131,7 | 84,1 |
| Hogwarts Legacy | 129,9 | 97,0 | 55,9 |
| Horizon Forbidden West | 145,0 | 115,9 | 73,9 |
| Kingdom Come: Deliverance II | 171,1 | 124,3 | 68,5 |
| Like a Dragon: Infinite Wealth | 224,6 | 144,1 | 73,0 |
| Monster Hunter Wilds | 77,9 | 64,6 | 43,2 |
| No Rest for the Wicked | 223,9 | 145,8 | 79,5 |
| Ratchet & Clank | 193,5 | 146,7 | 87,0 |
| Resident Evil 4 | 189,4 | 140,3 | 82,5 |
| S.T.A.L.K.E.R. 2 | 104,1 | 80,4 | 49,2 |
| Silent Hill 2 | 97,4 | 71,6 | 41,3 |
| Spider-Man 2 | 172,0 | 128,3 | 72,5 |
| Star Wars Outlaws | 108,7 | 74,8 | 39,3 |
| Starfield | 121,1 | 98,3 | 64,5 |
| The Last of Us Part I | 133,6 | 99,0 | 60,7 |
| The Witcher 3 | 341,7 | 267,9 | 158,9 |
| Warhammer 40,000: Space Marine 2 | 163,3 | 124,1 | 67,0 |
Ray tracing
Indeks ray tracingu wynosi 135,96 wobec 122,60 w rasteryzacji. Z włączonym RT karta wypada więc względem RTX 5070 wyraźnie lepiej niż bez niego.
FPS z ray tracingiem w grach
| Gra | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| Alan Wake 2 | 86,6 | 59,8 | 31,6 |
| Cyberpunk 2077 | 93,5 | 60,7 | 29,5 |
| DOOM Eternal | 218,3 | 173,1 | 110,7 |
| Elden Ring | 80,1 | 72,8 | 51,3 |
| F1 24 | 150,3 | 112,3 | 61,2 |
| Hogwarts Legacy | 81,9 | 62,9 | 40,6 |
| Indiana Jones | 128,0 | 106,4 | 70,9 |
| Monster Hunter Wilds | 68,3 | 55,2 | 35,9 |
| Ratchet & Clank | 136,4 | 97,7 | 54,1 |
| Resident Evil 4 | 170,5 | 130,8 | 80,5 |
| RT · Gears of War: E-Day · DLSS Balanced (1440p) | Brak danych | 85,0 | Brak danych |
| RT · Gears of War: E-Day · DLSS Native (1440p) | Brak danych | 47,0 | Brak danych |
| RT · Gears of War: E-Day · DLSS Performance (1440p) | Brak danych | 95,0 | Brak danych |
| RT · Gears of War: E-Day · DLSS Quality (1440p) | Brak danych | 75,0 | Brak danych |
| RT · Gears of War: E-Day · DLSS Quality + 2x FG (1440p) | Brak danych | 131,0 | Brak danych |
| RT · Gears of War: E-Day · DLSS Quality + 4x FG (1440p) | Brak danych | 234,0 | Brak danych |
| RT · Gears of War: E-Day · DLSS Quality + 6x FG (1440p) | Brak danych | 321,0 | Brak danych |
| RT · Gears of War: E-Day · Ludicrous (Min FPS) | 54,1 | 38,1 | 21,7 |
| RT · Gears of War: E-Day · Ludicrous (native) | 62,6 | 44,9 | 25,3 |
| Silent Hill 2 | 82,6 | 60,9 | 35,7 |
| Spider-Man 2 | 95,9 | 69,2 | 38,6 |
Na tle sąsiednich kart
Średni FPS w 1440p dla kart o najbliższej wydajności. Skala różnic: bez różnicy (<3%), trochę (3–8%), wyraźnie (8–15%), dużo (>15%).
- RTX 5090 32 GB +56% · dużo szybsza212,0FPS
- RTX 5080 16 GB +14% · wyraźnie szybsza154,4FPS
- RTX 5070 Ti 16 GB Oglądasz135,9FPS
- RX 9070 XT 16 GB −7% · trochę wolniejsza126,3FPS
- RX 9070 16 GB −16% · dużo wolniejsza114,3FPS
Zasilanie i pobór mocy
W grach
279 W
średni pobór karty
Chwilowe szczyty
346 W
krótkie skoki ok. 20 ms
Spoczynek
21 W
pulpit, jeden monitor
TDP
300 W
deklaracja producenta układu
Pomiary poboru dotyczą konstrukcji referencyjnej. Wersje fabrycznie podkręcone mogą pobierać więcej — zasilacz dobieraj z zapasem na chwilowe szczyty.
Specyfikacja układu
| Architektura | Blackwell 2.0 |
|---|---|
| Układ | GB203 · TSMC 5 nm |
| Jednostki cieniujące | 8 960 |
| Jednostki RT / AI | 70 / 280 |
| Taktowanie bazowe / boost | 2 295 / 2 452 MHz |
| Pamięć | 16 GB GDDR7 · 256 bit |
| Przepustowość pamięci | 896,0 GB/s |
| Interfejs | PCIe 5.0 x16 |
| Złącza zasilania (referencyjnie) | 1x 16-pin |
| Wyjścia obrazu (referencyjnie) | 1x HDMI 2.1b, 3x DisplayPort 2.1b |
| DirectX | 12 Ultimate |
| Premiera układu | luty 2025 |
Długość, chłodzenie i liczba wentylatorów zależą od konkretnej wersji — sprawdź je w zakładce „Informacje dodatkowe” lub u sprzedawcy.
Dane: GPU Matrix. Indeksy w punktach, RTX 5070 = 100. Wersje i metodologia.

Nie ma jeszcze żadnych recenzji.