Opis
Wydajność w grach
Średnia z zestawu współczesnych gier w natywnej rozdzielczości, bez upscalingu i generowania klatek. 1% low pokazuje, jak nisko spada płynność w najcięższych momentach. Wyniki dotyczą układu RX 6600 8 GB, a nie osobnego pomiaru tej wersji karty.
| Rozdzielczość | Średnio | 1% low | Co to oznacza |
|---|---|---|---|
| 1920 × 1080 | 59,0 | 38,5 | Z kompromisami w ustawieniach |
| 2560 × 1440 | 40,8 | 28,9 | Z kompromisami w ustawieniach |
| 3840 × 2160 | 20,7 | 16,5 | Za mało bez upscalingu |
FPS w poszczególnych grach
| Gra | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| Alan Wake 2 | 40,9 | 30,5 | 17,6 |
| Assassin's Creed Mirage | 55,4 | 45,7 | 29,8 |
| Assassin's Creed Shadows | 24,8 | 20,5 | 13,4 |
| Avowed | 28,5 | 20,4 | 11,2 |
| Baldur's Gate 3 | 64,6 | 57,3 | 33,2 |
| Black Myth: Wukong | 22,2 | 17,4 | 10,7 |
| Counter-Strike 2 | 164,9 | 113,6 | 57,2 |
| Cyberpunk 2077 | 61,5 | 38,6 | 18,4 |
| DOOM Eternal | 97,5 | 83,0 | 55,6 |
| Dragon Age: The Veilguard | 40,6 | 32,5 | 19,5 |
| Elden Ring | 62,3 | 55,7 | 33,5 |
| F1 24 | 82,8 | 70,7 | 48,1 |
| Ghost of Tsushima | 50,7 | 39,3 | 22,9 |
| God of War Ragnarök | 53,2 | 43,1 | 27,0 |
| Hogwarts Legacy | 42,6 | 31,5 | 17,6 |
| Horizon Forbidden West | 47,8 | 38,6 | 24,2 |
| Kingdom Come: Deliverance II | 53,9 | 40,1 | 22,0 |
| Like a Dragon: Infinite Wealth | 69,0 | 44,4 | 21,8 |
| Monster Hunter Wilds | 24,7 | 20,9 | 13,9 |
| No Rest for the Wicked | 69,9 | 46,2 | 25,8 |
| Ratchet & Clank | 62,5 | 48,3 | 28,6 |
| Resident Evil 4 | 58,1 | 43,2 | 26,2 |
| S.T.A.L.K.E.R. 2 | 34,3 | 26,2 | 15,7 |
| Silent Hill 2 | 31,3 | 23,1 | 13,1 |
| Spider-Man 2 | 56,1 | 42,0 | 23,6 |
| Star Wars Outlaws | 37,4 | 26,0 | 13,7 |
| Starfield | 40,9 | 32,7 | 21,6 |
| The Last of Us Part I | 41,8 | 31,7 | 18,7 |
| The Witcher 3 | 113,5 | 90,4 | 52,4 |
| Warhammer 40,000: Space Marine 2 | 53,2 | 38,3 | 20,3 |
Ray tracing
Indeks ray tracingu wynosi 20,59 wobec 36,17 w rasteryzacji. Z włączonym RT karta wypada więc względem RTX 5070 dużo słabiej niż bez niego.
FPS z ray tracingiem w grach
| Gra | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| Alan Wake 2 | 28,6 | 5,2 | 2,9 |
| Cyberpunk 2077 | 25,1 | 10,4 | 4,8 |
| DOOM Eternal | 83,2 | 16,8 | 8,8 |
| Elden Ring | 42,8 | 27,7 | 16,3 |
| F1 24 | 19,1 | 16,2 | 6,9 |
| Hogwarts Legacy | 26,4 | 15,5 | 0,6 |
| Indiana Jones | 21,4 | 10,8 | 7,9 |
| Monster Hunter Wilds | 29,3 | 17,2 | 11,2 |
| Ratchet & Clank | 23,8 | 14,1 | 6,3 |
| Resident Evil 4 | 49,5 | 33,0 | 16,4 |
| Silent Hill 2 | 16,4 | 10,1 | 4,3 |
| Spider-Man 2 | 25,3 | 11,5 | 5,3 |
Na tle sąsiednich kart
Średni FPS w 1440p dla kart o najbliższej wydajności. Skala różnic: bez różnicy (<3%), trochę (3–8%), wyraźnie (8–15%), dużo (>15%).
- RTX 5050 8 GB +23% · dużo szybsza50,1FPS
- RX 7600 8 GB +20% · dużo szybsza49,1FPS
- RTX 3060 12 GB +17% · dużo szybsza47,8FPS
- RX 6600 8 GB Oglądasz40,8FPS
- RTX 3050 8 GB −17% · dużo wolniejsza33,8FPS
Zasilanie i pobór mocy
W grach
Brak danych
średni pobór karty
Chwilowe szczyty
Brak danych
krótkie skoki ok. 20 ms
Spoczynek
Brak danych
pulpit, jeden monitor
TDP
Brak danych
deklaracja producenta układu
Pomiary poboru dotyczą konstrukcji referencyjnej. Wersje fabrycznie podkręcone mogą pobierać więcej — zasilacz dobieraj z zapasem na chwilowe szczyty.
Specyfikacja układu
| Architektura | Brak danych |
|---|---|
| Układ | Brak danych |
| Jednostki cieniujące | Brak danych |
| Jednostki RT / AI | Brak danych |
| Taktowanie bazowe / boost | Brak danych |
| Pamięć | Brak danych |
| Przepustowość pamięci | Brak danych |
| Interfejs | Brak danych |
| Złącza zasilania (referencyjnie) | Brak danych |
| Wyjścia obrazu (referencyjnie) | Brak danych |
| DirectX | Brak danych |
| Premiera układu | Brak danych |
Długość, chłodzenie i liczba wentylatorów zależą od konkretnej wersji — sprawdź je w zakładce „Informacje dodatkowe” lub u sprzedawcy.
Dane: GPU Matrix. Indeksy w punktach, RTX 5070 = 100. Wersje i metodologia.
Nie ma jeszcze żadnych recenzji.