Opis
Wydajność w grach
Średnia z zestawu współczesnych gier w natywnej rozdzielczości, bez upscalingu i generowania klatek. 1% low pokazuje, jak nisko spada płynność w najcięższych momentach. Wyniki dotyczą układu RTX 3050 8 GB, a nie osobnego pomiaru tej wersji karty.
| Rozdzielczość | Średnio | 1% low | Co to oznacza |
|---|---|---|---|
| 1920 × 1080 | 47,3 | 34,7 | Z kompromisami w ustawieniach |
| 2560 × 1440 | 33,8 | 26,6 | Za mało bez upscalingu |
| 3840 × 2160 | 18,2 | 16,2 | Za mało bez upscalingu |
FPS w poszczególnych grach
| Gra | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| Alan Wake 2 | 33,3 | 23,9 | 10,6 |
| Assassin's Creed Mirage | 38,6 | 31,8 | 20,8 |
| Assassin's Creed Shadows | 19,3 | 15,0 | 9,3 |
| Avowed | 22,6 | 15,1 | 7,0 |
| Baldur's Gate 3 | 60,3 | 43,2 | 24,0 |
| Black Myth: Wukong | 16,4 | 12,3 | 6,2 |
| Counter-Strike 2 | 133,3 | 88,7 | 44,5 |
| Cyberpunk 2077 | 49,1 | 29,2 | 12,9 |
| DOOM Eternal | 83,0 | 67,2 | 36,1 |
| Dragon Age: The Veilguard | 31,6 | 23,8 | 13,6 |
| Elden Ring | 59,5 | 44,8 | 26,2 |
| F1 24 | 71,3 | 56,7 | 30,4 |
| Ghost of Tsushima | 44,7 | 32,2 | 17,9 |
| God of War Ragnarök | 40,5 | 32,0 | 19,3 |
| Hogwarts Legacy | 36,4 | 25,4 | 13,5 |
| Horizon Forbidden West | 40,2 | 30,0 | 17,6 |
| Kingdom Come: Deliverance II | 43,9 | 29,6 | 15,2 |
| Like a Dragon: Infinite Wealth | 48,1 | 31,0 | 15,2 |
| Monster Hunter Wilds | 21,8 | 17,1 | 8,5 |
| No Rest for the Wicked | 57,9 | 35,7 | 19,0 |
| Ratchet & Clank | 43,5 | 33,6 | 20,0 |
| Resident Evil 4 | 40,5 | 30,1 | 18,2 |
| S.T.A.L.K.E.R. 2 | 29,8 | 20,7 | 10,9 |
| Silent Hill 2 | 21,8 | 16,1 | 9,1 |
| Spider-Man 2 | 41,3 | 27,2 | 13,1 |
| Star Wars Outlaws | 26,4 | 17,2 | 6,2 |
| Starfield | 31,7 | 24,0 | 14,4 |
| The Last of Us Part I | 31,7 | 16,2 | 8,5 |
| The Witcher 3 | 81,9 | 62,2 | 37,1 |
| Warhammer 40,000: Space Marine 2 | 37,1 | 26,7 | 14,1 |
Ray tracing
Indeks ray tracingu wynosi 28,35 wobec 30,18 w rasteryzacji. Z włączonym RT karta wypada więc względem RTX 5070 trochę słabiej niż bez niego.
FPS z ray tracingiem w grach
| Gra | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| Alan Wake 2 | 21,0 | 4,3 | 2,0 |
| Cyberpunk 2077 | 22,3 | 12,9 | 5,3 |
| DOOM Eternal | 64,4 | 43,9 | 25,7 |
| Elden Ring | 32,1 | 25,6 | 14,8 |
| F1 24 | 37,5 | 25,0 | 11,2 |
| Hogwarts Legacy | 24,7 | 15,8 | 9,0 |
| Indiana Jones | 40,9 | 13,2 | 11,2 |
| Monster Hunter Wilds | 10,3 | 7,8 | 6,2 |
| Ratchet & Clank | 28,5 | 17,5 | 7,8 |
| Resident Evil 4 | 59,3 | 40,9 | 21,6 |
| Silent Hill 2 | 19,6 | 12,5 | 5,9 |
| Spider-Man 2 | 20,5 | 13,2 | 6,5 |
Na tle sąsiednich kart
Średni FPS w 1440p dla kart o najbliższej wydajności. Skala różnic: bez różnicy (<3%), trochę (3–8%), wyraźnie (8–15%), dużo (>15%).
- Arc B570 10 GB +53% · dużo szybsza51,7FPS
- RTX 5050 8 GB +48% · dużo szybsza50,1FPS
- RX 7600 8 GB +45% · dużo szybsza49,1FPS
- RTX 3060 12 GB +41% · dużo szybsza47,8FPS
- RTX 3050 8 GB Oglądasz33,8FPS
Zasilanie i pobór mocy
W grach
129 W
średni pobór karty
Chwilowe szczyty
156 W
krótkie skoki ok. 20 ms
Spoczynek
8 W
pulpit, jeden monitor
TDP
Brak danych
deklaracja producenta układu
Pomiary poboru dotyczą konstrukcji referencyjnej. Wersje fabrycznie podkręcone mogą pobierać więcej — zasilacz dobieraj z zapasem na chwilowe szczyty.
Specyfikacja układu
| Architektura | Brak danych |
|---|---|
| Układ | Brak danych |
| Jednostki cieniujące | Brak danych |
| Jednostki RT / AI | Brak danych |
| Taktowanie bazowe / boost | Brak danych |
| Pamięć | Brak danych |
| Przepustowość pamięci | Brak danych |
| Interfejs | Brak danych |
| Złącza zasilania (referencyjnie) | Brak danych |
| Wyjścia obrazu (referencyjnie) | Brak danych |
| DirectX | Brak danych |
| Premiera układu | Brak danych |
Długość, chłodzenie i liczba wentylatorów zależą od konkretnej wersji — sprawdź je w zakładce „Informacje dodatkowe” lub u sprzedawcy.
Dane: GPU Matrix. Indeksy w punktach, RTX 5070 = 100. Wersje i metodologia.

Nie ma jeszcze żadnych recenzji.