Opis
Wydajność w grach
Średnia z zestawu współczesnych gier w natywnej rozdzielczości, bez upscalingu i generowania klatek. 1% low pokazuje, jak nisko spada płynność w najcięższych momentach. Wyniki dotyczą układu Arc B580 12 GB, a nie osobnego pomiaru tej wersji karty.
| Rozdzielczość | Średnio | 1% low | Co to oznacza |
|---|---|---|---|
| 1920 × 1080 | 79,5 | 57,5 | Płynnie, ok. 60 Hz |
| 2560 × 1440 | 59,4 | 46,0 | Z kompromisami w ustawieniach |
| 3840 × 2160 | 35,4 | 31,2 | Za mało bez upscalingu |
FPS w poszczególnych grach
| Gra | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| Alan Wake 2 | 57,8 | 41,9 | 23,4 |
| Assassin's Creed Mirage | 91,5 | 72,7 | 45,6 |
| Assassin's Creed Shadows | 35,9 | 31,4 | 23,3 |
| Avowed | 29,8 | 20,7 | 11,3 |
| Baldur's Gate 3 | 90,8 | 68,5 | 39,3 |
| Black Myth: Wukong | 25,1 | 19,7 | 12,4 |
| Counter-Strike 2 | 178,8 | 124,9 | 72,7 |
| Cyberpunk 2077 | 92,1 | 62,3 | 30,9 |
| DOOM Eternal | 143,4 | 112,8 | 70,4 |
| Dragon Age: The Veilguard | 49,0 | 41,9 | 29,4 |
| Elden Ring | 104,9 | 84,4 | 54,5 |
| F1 24 | 113,0 | 95,1 | 62,3 |
| Ghost of Tsushima | 80,4 | 62,0 | 35,7 |
| God of War Ragnarök | 62,2 | 50,8 | 32,2 |
| Hogwarts Legacy | 61,0 | 45,7 | 29,8 |
| Horizon Forbidden West | 71,1 | 55,8 | 35,3 |
| Kingdom Come: Deliverance II | 78,0 | 53,6 | 31,3 |
| Like a Dragon: Infinite Wealth | 94,0 | 57,6 | 29,9 |
| Monster Hunter Wilds | 33,6 | 26,7 | 16,6 |
| No Rest for the Wicked | 110,2 | 68,4 | 35,1 |
| Ratchet & Clank | 75,4 | 55,3 | 32,0 |
| Resident Evil 4 | 82,1 | 59,6 | 36,5 |
| S.T.A.L.K.E.R. 2 | 45,4 | 33,0 | 20,4 |
| Silent Hill 2 | 34,1 | 24,3 | 13,7 |
| Spider-Man 2 | 40,3 | 31,7 | 21,9 |
| Star Wars Outlaws | 47,8 | 32,1 | 16,3 |
| Starfield | 51,5 | 38,5 | 25,6 |
| The Last of Us Part I | 59,1 | 45,6 | 24,2 |
| The Witcher 3 | 172,7 | 130,9 | 76,8 |
| Warhammer 40,000: Space Marine 2 | 79,0 | 58,2 | 33,7 |
Ray tracing
Indeks ray tracingu wynosi 47,80 wobec 54,15 w rasteryzacji. Z włączonym RT karta wypada więc względem RTX 5070 wyraźnie słabiej niż bez niego.
FPS z ray tracingiem w grach
| Gra | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| Alan Wake 2 | 39,2 | 26,7 | 0,3 |
| Cyberpunk 2077 | 38,2 | 24,3 | 12,0 |
| DOOM Eternal | 101,4 | 76,6 | 44,9 |
| Elden Ring | 53,2 | 44,0 | 29,2 |
| F1 24 | 66,2 | 46,7 | 24,7 |
| Hogwarts Legacy | 41,6 | 30,9 | 18,2 |
| Indiana Jones | 55,7 | 43,7 | 27,6 |
| Monster Hunter Wilds | 29,1 | 22,2 | 14,0 |
| Ratchet & Clank | 46,1 | 33,2 | 10,6 |
| Resident Evil 4 | 96,0 | 77,4 | 27,9 |
| RT · Gears of War: E-Day · Ludicrous (Min FPS) | 22,1 | 15,0 | 1,6 |
| RT · Gears of War: E-Day · Ludicrous (native) | 24,2 | 17,5 | 2,0 |
| RT · Gears of War: E-Day · XeSS Balanced (1080p) | 42,0 | Brak danych | Brak danych |
| RT · Gears of War: E-Day · XeSS Native (1080p) | 25,0 | Brak danych | Brak danych |
| RT · Gears of War: E-Day · XeSS Performance (1080p) | 46,0 | Brak danych | Brak danych |
| RT · Gears of War: E-Day · XeSS Quality (1080p) | 38,0 | Brak danych | Brak danych |
| RT · Gears of War: E-Day · XeSS Quality + 2x FG (1080p) | 74,0 | Brak danych | Brak danych |
| RT · Gears of War: E-Day · XeSS Quality + 4x FG (1080p) | 138,0 | Brak danych | Brak danych |
| Silent Hill 2 | 31,7 | 23,6 | 7,3 |
| Spider-Man 2 | 27,3 | 20,6 | 4,1 |
Na tle sąsiednich kart
Średni FPS w 1440p dla kart o najbliższej wydajności. Skala różnic: bez różnicy (<3%), trochę (3–8%), wyraźnie (8–15%), dużo (>15%).
- RTX 5060 8 GB +13% · wyraźnie szybsza67,2FPS
- RX 9060 XT 8 GB +12% · wyraźnie szybsza66,8FPS
- Arc B580 12 GB Oglądasz59,4FPS
- Arc B570 10 GB −13% · wyraźnie wolniejsza51,7FPS
- RTX 5050 8 GB −16% · dużo wolniejsza50,1FPS
Zasilanie i pobór mocy
W grach
175 W
średni pobór karty
Chwilowe szczyty
238 W
krótkie skoki ok. 20 ms
Spoczynek
34 W
pulpit, jeden monitor
TDP
190 W
deklaracja producenta układu
Pomiary poboru dotyczą konstrukcji referencyjnej. Wersje fabrycznie podkręcone mogą pobierać więcej — zasilacz dobieraj z zapasem na chwilowe szczyty.
Specyfikacja układu
| Architektura | Xe2-HPG |
|---|---|
| Układ | BMG-G21 · TSMC 5 nm |
| Jednostki cieniujące | 2 560 |
| Jednostki RT / AI | 20 / 160 |
| Taktowanie bazowe / boost | 2 670 / 2 670 MHz |
| Pamięć | 12 GB GDDR6 · 192 bit |
| Przepustowość pamięci | 456,0 GB/s |
| Interfejs | PCIe 4.0 x8 |
| Złącza zasilania (referencyjnie) | 1x 8-pin |
| Wyjścia obrazu (referencyjnie) | 1x HDMI 2.1a, 3x DisplayPort 2.1 |
| DirectX | 12 Ultimate |
| Premiera układu | grudzień 2024 |
Długość, chłodzenie i liczba wentylatorów zależą od konkretnej wersji — sprawdź je w zakładce „Informacje dodatkowe” lub u sprzedawcy.
Dane: GPU Matrix. Indeksy w punktach, RTX 5070 = 100. Wersje i metodologia.


Nie ma jeszcze żadnych recenzji.