Opis
Wydajność w grach
Średnia z zestawu współczesnych gier w natywnej rozdzielczości, bez upscalingu i generowania klatek. 1% low pokazuje, jak nisko spada płynność w najcięższych momentach. Wyniki dotyczą układu RX 6600 XT 8 GB, a nie osobnego pomiaru tej wersji karty.
| Rozdzielczość | Średnio | 1% low | Co to oznacza |
|---|---|---|---|
| 1920 × 1080 | 68,8 | 44,2 | Płynnie, ok. 60 Hz |
| 2560 × 1440 | 47,7 | 35,6 | Z kompromisami w ustawieniach |
| 3840 × 2160 | 24,7 | 20,3 | Za mało bez upscalingu |
FPS w poszczególnych grach
| Gra | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| Alan Wake 2 | 45,2 | 33,7 | 19,5 |
| Assassin's Creed Mirage | 61,3 | 50,5 | 33,0 |
| Assassin's Creed Shadows | 27,5 | 22,7 | 14,9 |
| Avowed | 31,6 | 22,5 | 12,4 |
| Baldur's Gate 3 | 71,5 | 63,4 | 36,7 |
| Black Myth: Wukong | 24,5 | 19,2 | 11,8 |
| Counter-Strike 2 | 182,4 | 125,7 | 63,3 |
| Cyberpunk 2077 | 68,0 | 42,7 | 20,4 |
| DOOM Eternal | 107,9 | 91,8 | 61,5 |
| Dragon Age: The Veilguard | 45,0 | 35,9 | 21,6 |
| Elden Ring | 69,0 | 61,6 | 37,0 |
| F1 24 | 91,6 | 78,2 | 53,2 |
| Ghost of Tsushima | 56,1 | 43,5 | 25,4 |
| God of War Ragnarök | 58,8 | 47,7 | 29,9 |
| Hogwarts Legacy | 47,2 | 34,9 | 19,5 |
| Horizon Forbidden West | 52,9 | 42,7 | 26,8 |
| Kingdom Come: Deliverance II | 59,7 | 44,4 | 24,3 |
| Like a Dragon: Infinite Wealth | 76,3 | 49,2 | 24,1 |
| Monster Hunter Wilds | 27,3 | 23,1 | 15,3 |
| No Rest for the Wicked | 77,3 | 51,1 | 28,5 |
| Ratchet & Clank | 69,1 | 53,4 | 31,7 |
| Resident Evil 4 | 64,2 | 47,8 | 28,9 |
| S.T.A.L.K.E.R. 2 | 38,0 | 29,0 | 17,4 |
| Silent Hill 2 | 34,6 | 25,6 | 14,5 |
| Spider-Man 2 | 62,1 | 46,5 | 26,1 |
| Star Wars Outlaws | 41,4 | 28,7 | 15,2 |
| Starfield | 45,3 | 36,2 | 23,9 |
| The Last of Us Part I | 46,3 | 35,1 | 20,6 |
| The Witcher 3 | 125,5 | 100,0 | 57,9 |
| Warhammer 40,000: Space Marine 2 | 58,8 | 42,4 | 22,4 |
Ray tracing
Indeks ray tracingu wynosi 22,09 wobec 42,54 w rasteryzacji. Z włączonym RT karta wypada więc względem RTX 5070 dużo słabiej niż bez niego.
FPS z ray tracingiem w grach
| Gra | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| Alan Wake 2 | 19,7 | 4,9 | 3,2 |
| Cyberpunk 2077 | 20,9 | 9,8 | 5,2 |
| DOOM Eternal | 60,4 | 15,8 | 9,6 |
| Elden Ring | 30,1 | 26,0 | 17,8 |
| F1 24 | 35,2 | 15,2 | 7,5 |
| Hogwarts Legacy | 23,2 | 14,6 | 0,7 |
| Indiana Jones | 24,7 | 10,2 | 8,6 |
| Monster Hunter Wilds | 9,7 | 16,1 | 12,2 |
| Ratchet & Clank | 26,7 | 13,3 | 6,8 |
| Resident Evil 4 | 55,6 | 30,9 | 17,8 |
| Silent Hill 2 | 18,4 | 9,4 | 4,7 |
| Spider-Man 2 | 19,2 | 10,8 | 5,8 |
Na tle sąsiednich kart
Średni FPS w 1440p dla kart o najbliższej wydajności. Skala różnic: bez różnicy (<3%), trochę (3–8%), wyraźnie (8–15%), dużo (>15%).
- RTX 5050 8 GB +5% · trochę szybsza50,1FPS
- RX 7600 8 GB +3% · bez różnicy49,1FPS
- RTX 3060 12 GB +0% · bez różnicy47,8FPS
- RX 6600 XT 8 GB Oglądasz47,7FPS
- RTX 3050 8 GB −29% · dużo wolniejsza33,8FPS
Zasilanie i pobór mocy
W grach
148 W
średni pobór karty
Chwilowe szczyty
203 W
krótkie skoki ok. 20 ms
Spoczynek
2 W
pulpit, jeden monitor
TDP
Brak danych
deklaracja producenta układu
Pomiary poboru dotyczą konstrukcji referencyjnej. Wersje fabrycznie podkręcone mogą pobierać więcej — zasilacz dobieraj z zapasem na chwilowe szczyty.
Specyfikacja układu
| Architektura | Brak danych |
|---|---|
| Układ | Brak danych |
| Jednostki cieniujące | Brak danych |
| Jednostki RT / AI | Brak danych |
| Taktowanie bazowe / boost | Brak danych |
| Pamięć | Brak danych |
| Przepustowość pamięci | Brak danych |
| Interfejs | Brak danych |
| Złącza zasilania (referencyjnie) | Brak danych |
| Wyjścia obrazu (referencyjnie) | Brak danych |
| DirectX | Brak danych |
| Premiera układu | Brak danych |
Długość, chłodzenie i liczba wentylatorów zależą od konkretnej wersji — sprawdź je w zakładce „Informacje dodatkowe” lub u sprzedawcy.
Dane: GPU Matrix. Indeksy w punktach, RTX 5070 = 100. Wersje i metodologia.
Bartosz –
Polecam warto