HP Omen MAX 16
Przeglądaj 0 konfiguracji w kategorii HP Omen MAX 16 i sprawdź ich aktualne ceny.
HP Omen MAX 16 z Core Ultra 9 275HX i GeForce RTX 5080 Laptop GPU 16 GB to konfiguracja dla gracza, który chce mocnej grafiki, ekranu 16″ 240 Hz oraz 32 GB RAM od razu. Dostępny tutaj wariant ma SSD 1 TB i Windows. Główna decyzja to wybór tego zestawu zamiast innego laptopa z RTX 5080: sama nazwa karty nie oznacza takiej samej wydajności ani opłacalności. Omen MAX 16 ma więcej RAM niż porównany Dream Machines 16PL25. Zestaw tę różnicę z aktualnym indeksem wydajności i ceną dokładnych konfiguracji.
Wybierz konfigurację
Wybierz podzespoły i system, aby znaleźć pasującą konfigurację. Wyższy indeks wydajności jest lepszy; to nie FPS. Opłacalność uwzględnia cenę, ilość RAM i pojemność SSD.
Pasujące konfiguracje: 0
Brak pasujących konfiguracji. Zmień lub wyczyść filtry.
HP Omen MAX 16 warto rozważyć, gdy priorytetem są RTX 5080 Laptop GPU 16 GB, 32 GB RAM i Windows w jednym zestawie. Porównany Dream Machines 16PL25 z tym samym procesorem i GPU ma 16 GB RAM i nie zawiera systemu; aktualny wynik obu konfiguracji sprawdzisz poniżej. Gigabyte GAMING A16 PRO z Core 7 240H ma SSD 4 TB zamiast 1 TB; sprawdź, jak ta różnica wyposażenia wypada obok bieżącej wydajności obu laptopów. Wybór zależy od potrzebnej wydajności, pamięci i bieżącej dopłaty.
HP Omen MAX 16: dostępna konfiguracja CPU i GPU
Ta strona obejmuje obecnie jeden zestaw, więc porównanie dotyczy konkretnego wyposażenia: Ultra 9 275HX, RTX 5080 Laptop GPU, 32 GB RAM i SSD 1 TB. Oferta Komputronika opisuje ekran jako 16″, 2,5K, 240 Hz oraz system Windows 11 Home.
| Element | Dostępny wariant | Znaczenie przy zakupie |
|---|---|---|
| CPU | Intel Core Ultra 9 275HX | Ten sam procesor co w porównanych Dream Machines 16PL25 i MSI Raider 16 HX B2WI. |
| GPU | NVIDIA GeForce RTX 5080 Laptop GPU, 16 GB GDDR7 | Wariant mobilny z dużą pamięcią na tekstury; porównanie dotyczy laptopów, a nie desktopowej RTX 5080. |
| Moc GPU | 175 W w danych konfiguracji | Parametr odnoszący się do tego zestawu, a nie do każdego laptopa z RTX 5080. |
| Ekran | 16″, 2,5K, 240 Hz według oferty | Wysokie odświeżanie ekranu nie oznacza, że każda gra osiągnie tyle samo klatek. |
| RAM | 32 GB | Dwukrotnie więcej niż w porównanej wersji Dream Machines z 16 GB. |
| SSD | 1000 GB / 1 TB | Taka sama pojemność jak w porównanych Dream Machines i MSI; mniejsza niż w Gigabyte z 4 TB. |
| System | Windows 11 Home według oferty | System jest częścią zestawu; porównany Dream Machines jest sprzedawany bez systemu. |
RTX 5080 i 32 GB RAM: kiedy ten zestaw ma sens?
HP jest rozsądnym wyborem dla osoby, która chce od razu 32 GB RAM i Windows, zamiast zestawu Dream Machines z 16 GB RAM bez systemu. Oba laptopy mają Core Ultra 9 275HX i RTX 5080 Laptop GPU 16 GB. Jeżeli rozważasz dopłatę do HP, zestaw aktualne wyniki obu konfiguracji z kosztem potrzebnej pamięci i systemu.
MSI Raider 16 HX B2WI z Ultra 9 275HX, RTX 5080, 32 GB RAM, SSD 1 TB i Windows jest bliższą alternatywą pod względem zestawu podzespołów. Porównaj bieżący indeks, ekran, wyposażenie i cenę dokładnych ofert, ponieważ sama zgodność nazw CPU i GPU nie opisuje całego laptopa.
TGP i wydajność RTX 5080 Laptop GPU
RTX 5080 Laptop GPU z 16 GB GDDR7 jest głównym powodem, by rozważyć ten zestaw do wymagających gier. Sama nazwa karty nie wystarcza do wyboru laptopa: porównany Gigabyte GAMING A16 PRO ma ten sam model GPU, lecz inny procesor i wyposażenie. Aktualna tabela pozwala zestawić te konfiguracje.
Dla tej konfiguracji katalog FPSGuru podaje moc GPU 175 W. Ta wartość nie ustala osobno podstawowego TGP i dodatku Dynamic Boost, więc nie należy doliczać do niej kolejnych watów.
Porównaj bieżący wynik z wybranymi laptopami z Ultra 9 275HX i RTX 5080. Indeks wydajności służy do porównywania wydajności w grach: wyżej jest lepiej, a punkty nie są liczbą FPS.
Porównaj aktualną wydajność i opłacalność konfiguracji. Wyżej = lepiej; indeks nie jest FPS. Value uwzględnia cenę, RAM i SSD. Miejsce dotyczy pełnego rankingu konfiguracji bez limitu ceny.
| Konfiguracja | Performance Index | Value | Miejsce w rankingu wydajności | Cena (zł) | Historia najniższej ceny produktu · 30 dni |
|---|---|---|---|---|---|
| HP OMEN MAX 16-ah0xxx (Core Ultra 200 HX) Core Ultra 9 275HX GeForce RTX 5080 16GB 32GB/1000GB/Windows | 143,05 | 11,51 | 32 | 14 299,00 | +0,7%08.10.2026 – 06.11.2026 |
| Dream Machines 16PL25 Core Ultra 9 275HX GeForce RTX 5080 16GB 16GB/1000GB/bez systemu | 143,05 | — | 30 | — | Brak historii ceny. Teraz brak aktywnej oferty. |
| MSI Raider 16 HX B2WI Core Ultra 9 275HX GeForce RTX 5080 16GB 32GB/1000GB/Windows | 143,05 | 11,27 | 23 | 14 599,00 | +4,3%08.10.2026 – 06.11.2026 |
| Gigabyte GAMING A16 PRO Core 7 240H GeForce RTX 5080 16GB 32GB/4000GB/Windows | 122,22 | 12,23 | 66 | 14 490,00 | +2,1%08.10.2026 – 06.11.2026 |
Dream Machines 16PL25 Core Ultra 9 275HX GeForce RTX 5080 16GB 16GB/1000GB/bez systemu względem HP OMEN MAX 16-ah0xxx (Core Ultra 200 HX) Core Ultra 9 275HX GeForce RTX 5080 16GB 32GB/1000GB/Windows: bez różnicy w wydajności (0,00%).
MSI Raider 16 HX B2WI Core Ultra 9 275HX GeForce RTX 5080 16GB 32GB/1000GB/Windows względem HP OMEN MAX 16-ah0xxx (Core Ultra 200 HX) Core Ultra 9 275HX GeForce RTX 5080 16GB 32GB/1000GB/Windows: bez różnicy w wydajności (0,00%).
Gigabyte GAMING A16 PRO Core 7 240H GeForce RTX 5080 16GB 32GB/4000GB/Windows względem HP OMEN MAX 16-ah0xxx (Core Ultra 200 HX) Core Ultra 9 275HX GeForce RTX 5080 16GB 32GB/1000GB/Windows: wyraźnie mniej wydajności (−14,56%).
Pełny ranking laptopów gamingowych pozwala zestawić Omena również z konfiguracjami spoza tej grupy RTX 5080. Identyczny indeks oznacza ten sam wynik w przyjętej skali porównania, niezależnie od kolejności ofert.
Core Ultra 9 275HX: do gier i pracy
Core Ultra 9 275HX łączy tę konfigurację HP z dwiema wybranymi alternatywami: Dream Machines 16PL25 i MSI Raider 16 HX B2WI. Przejście między tymi trzema zestawami nie jest zmianą procesora; różnice w RAM, systemie i cenie mają większe znaczenie dla tej decyzji.
Procesor ma 24 rdzenie: 8 wydajnych i 16 efektywnych, oraz 24 wątki. To konfiguracja warta rozważenia także do pracy wykorzystującej wiele rdzeni. Dane mobilnych procesorów FPSGuru.
Ekran 2,5K 240 Hz i RTX 5080
Oferta zestawia ekran 16″ 2,5K 240 Hz z RTX 5080 Laptop GPU 16 GB. Dla gracza oznacza to połączenie ekranu o wysokim odświeżaniu z kartą z dużą pamięcią graficzną. Częstotliwość 240 Hz jest możliwościami wyświetlacza, a płynność gry zależy także od jej wymagań i ustawień.
Duża pamięć graficzna przemawia za tym zestawem przy wyborze wymagających tekstur. Indeks wydajności pozwala porównać go z innymi laptopami, lecz nie jest obietnicą konkretnej liczby klatek w rozdzielczości tego panelu.
32 GB RAM i SSD 1 TB: co dostajesz od razu?
HP ma więcej pamięci operacyjnej niż porównana wersja Dream Machines, ale oba zestawy oferują SSD 1 TB. Wybór Omena daje więc większą pojemność RAM i system w zestawie, a nie większą bibliotekę gier na dysku. Podane 32 GB opisuje wyposażenie sprzedawanej wersji, a nie maksymalną pojemność RAM.
Gigabyte GAMING A16 PRO z 32 GB RAM i SSD 4 TB oferuje czterokrotnie większą pojemność dysku. Jest alternatywą dla osoby potrzebującej dużej przestrzeni na gry i pliki; tę korzyść zestaw z aktualną wydajnością oraz ceną.
Czy HP Omen MAX 16 warto kupić?
Mocne strony tej konfiguracji
- RTX 5080 Laptop GPU ma 16 GB pamięci GDDR7.
- 32 GB RAM i Windows są częścią zestawu.
- Core Ultra 9 275HX i 32 GB RAM do grania połączonego z pracą.
- Ekran w ofercie ma 16″, 2,5K i 240 Hz.
Ograniczenia przy wyborze
- SSD 1 TB ma mniejszą pojemność niż 4 TB w porównanym Gigabyte.
- Przed dopłatą do HP sprawdź bieżący wynik całego zestawu, nie tylko zgodność nazw CPU i GPU.
- Porównany Gigabyte GAMING A16 PRO ma większy SSD 4 TB.
- Ekran 240 Hz nie gwarantuje 240 FPS w każdej grze.
Cena i opłacalność HP Omen MAX 16
Omen i porównany Dream Machines 16PL25 różnią się wyposażeniem: HP ma 32 GB RAM i Windows, a Dream Machines 16 GB RAM i nie zawiera systemu. Zestaw aktualną dopłatę z kosztem oraz potrzebą tych elementów.
Gigabyte GAMING A16 PRO ma SSD 4 TB, a Omen 1 TB. Zestaw potrzebną pojemność z aktualnymi wynikami obu konfiguracji. Bieżące ceny oraz wskaźnik Value, uwzględniający wydajność, RAM i SSD, są przy ofertach powyżej.
Alternatywy dla HP Omen MAX 16
Dream Machines 16PL25 w porównanej wersji ma ten sam model CPU i GPU, ale 16 GB RAM i brak systemu. To alternatywa, gdy takie wyposażenie wystarcza, a aktualna oferta cenowa jest korzystniejsza.
MSI Raider 16 HX B2WI ma w porównanym zestawie Ultra 9 275HX, RTX 5080, 32 GB RAM, SSD 1 TB i Windows. Przy takim samym wyniku wydajności wybór między nim a Omenem zależy od ceny i pozostałych cech konkretnej oferty.
Gigabyte GAMING A16 PRO z Core 7 240H, RTX 5080, 32 GB RAM, SSD 4 TB i Windows przemawia do osoby stawiającej na pojemność dysku. Aktualną różnicę wydajności obu konfiguracji pokazuje zestawienie powyżej.
Szukajka laptopów gamingowych umożliwia wybór innych konfiguracji według GPU, RAM, systemu i budżetu, gdy zestaw Ultra 9, RTX 5080, 32 GB oraz Windows nie odpowiada potrzebom.
HP Omen MAX 16: najczęstsze pytania
Jaką kartę graficzną ma dostępny HP Omen MAX 16?
Konfiguracja na tej stronie ma NVIDIA GeForce RTX 5080 Laptop GPU z 16 GB GDDR7. Jest to karta mobilna, więc wyniki desktopowej RTX 5080 nie opisują tego laptopa.
Czy HP jest szybszy od Dream Machines 16PL25 z RTX 5080?
Porównaj ich bieżące wyniki w sekcji wydajności. Oba zestawy mają Core Ultra 9 275HX i RTX 5080, lecz HP oferuje 32 GB RAM i Windows, a Dream Machines 16 GB RAM i brak systemu. Znaczenie dopłaty zależy także od tych elementów.
Czy 32 GB RAM oznacza maksymalną pamięć tego laptopa?
32 GB jest pojemnością RAM w sprzedawanym zestawie. Ta liczba opisuje wyposażenie dostępnej konfiguracji, a nie maksymalną pojemność pamięci.
Jaki ekran ma ta konfiguracja Omen MAX 16?
Oferta Komputronika podaje ekran 16″, 2,5K, 240 Hz. Odświeżanie 240 Hz opisuje ekran; nie stanowi gwarancji 240 FPS we wszystkich grach.
Czy każdy laptop z RTX 5080 ma taką samą wydajność?
Nie zakładaj identycznego wyniku na podstawie samego RTX 5080. Porównany Gigabyte GAMING A16 PRO ma Core 7 240H, a Omen Core Ultra 9 275HX. Aktualne porównanie dotyczy tych całych konfiguracji, z ich podzespołami i limitami mocy.