Plany dotyczące premiery Baldur’s Gate 3 na PC zostały ujawnione

Udanego tygodnia, drodzy gracze! Mamy nadzieję, że szef w pracy już wie, że nie bedzie Was 3 sierpnia w pracy, ponieważ pozostały już tylko dwa dni do premiery. Po sześciu latach pracy, premiera Baldur’s Gate 3 na PC jest tuż za rogiem i nie moglibyśmy tego osiągnąć bez Was. Dlatego chcemy zrobić jeszcze jedno ostatnie aktualizacja społeczności przed premierą, żeby podsumować wszystko, odpowiedzieć na Wasze największe pytania i ujawnić kilka ostatnich niespodzianek zanim wreszcie zagłębicie się w grze.
Plany dotyczące premiery Baldur's Gate 3 na PC zostały ujawnione Plany dotyczace premiery Baldurs Gate 3 na PC zostaly ujawnione global launch
Baldur’s Gate 3 zostanie wydane 3 sierpnia o godzinie 17:00 czasu Gent (Belgia), lub równowartościowo w innych strefach czasowych, jak przedstawiono powyżej. Nie będzie możliwości wczytania gry przed tym terminem. Pełna wersja gry zajmuje około 122 GB. Prosimy zauważyć, że zapisy gry z trybu Wczesnego Dostępu nie będą kompatybilne z wersją pełnoprawną gry po premierze, jednakże dokonane zmiany są na tyle znaczące, że naprawdę warto zacząć od nowa.
Otrzymaliśmy również pytania od niektórych z Was, którzy już zakupili grę, dotyczące zamiany klucza PC na klucz dla systemu Mac. Zakup Baldur’s Gate 3 przez platformy Steam i GOG zapewnia dostęp zarówno do wersji PC, jak i Mac, więc no stress! Wersja dla systemu Mac zostanie udostępniona po naszej premierze na PC.
Kompatybilność Cross-Save
Baldur’s Gate 3, dzięki naszemu systemowi kont, jest kompatybilna z cross-save już od samej premiery. To będzie obowiązywać również do premiery na PlayStation 5 – 6 września. Oznacza to, że na przykład, jeśli chcesz grać na swoim PC lub Steam Deck, będziesz mógł kontynuować przygodę na PS5 od 6 września. Wersja na PS5 jest sprzedawana osobno.
Niezależnie od tego, czy grasz na PC, Macu czy PS5, będziesz mógł przesyłać swoje zapisy do chmury za pośrednictwem swojego konta Larian i kontynuować rozgrywkę tam, gdzie skończyłeś na innej platformie.
Czy można grać na Steam Decku w dniu premiery?
Tak, będziesz mógł grać w Baldur’s Gate 3 na swoim Steam Decku od samej premiery, a wygląda to niesamowicie. Planujemy oznaczyć grę jako „Steam Deck Verified” do 3 sierpnia, czyli od daty premiery. Gra będzie dostępna na Steam Deck z optymalnymi ustawieniami graficznymi, które uważamy za najbardziej optymalne, ale możesz też eksperymentować z innymi ustawieniami. Będziesz mógł korzystać z pełnego wsparcia dla kontrolerów, ale opcja podziału ekranu (split-screen) będzie wyłączona na Steam Deck.
Zalecamy wypróbowanie swojej preferowanej metody antyaliasingu. Nadal pracujemy nad implementacją FSR 2.0, ale ta funkcja będzie dostępna bliżej 6 września.
Wymagania sprzętowe dla 4K i wsparcie dla monitorów ultrapanoramicznych
Baldur’s Gate 3 może być uruchomione w rozdzielczości 4K oraz na monitorach ultrapanoramicznych. Stworzyliśmy proces produkcji, który zapewnia, że wszystkie sceny filmowe w grze są przygotowane tak, aby obsłużyć tych z Was, którzy preferują rozmach i przepych. Zapraszamy do obejrzenia!
Plany dotyczące premiery Baldur's Gate 3 na PC zostały ujawnione 4k oraz monitory ultrapanoramiczne
Fioletowe paski na powyższych obrazach pokazują przycięcie w proporcjach 16:9. Zielone paski pokazują, gdzie zaczyna się wsparcie dla ekranów ultrapanoramicznych, aby uchwycić pełną rozciągłość każdej wydłużonej macki.
Z dobrym procesorem i kartą GeForce 3060, można grać w rozdzielczości 1440p przy 60 klatkach na sekundę. Dla rozdzielczości 4K wymagana jest podwójna wydajność renderowania, więc zalecamy użycie karty GeForce 4080/4090 lub odpowiednika AMD najwyższej klasy. Oczywiście, dzięki technologii DLSS od NVIDIA, można osiągnąć rozdzielczość 4K przy niższych wymaganiach.
Przedstawiamy Fenomenalną Rozszerzoną Obsadę Baldur’s Gate 3
W zeszłym tygodniu ujawniliśmy naszego trzeciego i ostatniego złoczyńcę Baldur’s Gate 3, który dołącza do J. K. Simmonsa i Jasona Isaacs w nieświętym triumwiracie zła: Orina Czerwonego, którego głos podkłada niezmiennie kultowa aktorka Maggie Robertson. Ale obsada Baldur’s Gate 3 jest znacznie większa niż ta potworna trójka, którą mogliście zobaczyć w kilku z naszych ostatnich zwiastunów.
Chcemy rzucać światło na naszą utalentowaną rozszerzoną obsadę. Świat Baldur’s Gate 3 ożywia wiele utalentowanych aktorów głosowych, którzy wnoszą niesamowite występy do każdej roli, niezależnie od tego, czy jest to postać drugoplanowa, narracja, czy mistrz cyrku/nekromanta/królowa dragów.
Jeśli już graliście w trybie Wczesnego Dostępu, z pewnością rozpoznacie melodyjne głosy Amelii Tyler, która powraca po swojej roli Malady w Divinity: Original Sin 2, by objąć rolę narracji w Baldur’s Gate 3. Również wraca z Divinity: Original Sin 2 Brian Bowles, który wcieli się w postać Sceleritasa Fela – nikczemnego i lojalnego sługi Dark Urge. (Jeśli graliście w Blood in Baldur’s Gate, rozpoznacie jego głos z krótkich filmów, które otaczają tę opowieść.)
Aktorka Vinegar Strokes, znana z roli w musicalu na West Endzie „Everybody’s Talking About Jamie” oraz z pierwszego sezonu „RuPaul’s Drag Race UK”, gra postać Lucretiousa – dumne leaderki ekstraplanarnego cyrku wypełnionego mumiami, czerwonymi kapeluszami, dżinami, driadami, elementarami – czym tylko można sobie wyobrazić. Kocha czerwone wino, nieprzyznawanie pracownikom płatnych urlopów i dąży przede wszystkim do tego, aby być absolutnie fantastyczną.
Sophia Nomvete, świeżo po swojej roli w „Lord of the Rings: The Rings of Power”, wciela się w postać Kapitana Grisly, byłego pirata, który zrezygnował z życia terroryzującego Morze Mieczy, aby stać się dumna właścicielką Krwawej Syreny – jednej z najbardziej rozrabiakowatych tawern w Baldur’s Gate.
Dołączą do nich tacy aktorzy jak Doug Cockle – głos Geralta z Rivii w serii gier „The Witcher” – oraz Abigail Thorn z fantastycznego kanału filozoficznego Philosophy Tube, i wielu, wielu innych.
Romantyczna Alchemia – Odnajdując Miłość w Baldur’s Gate
Mądra francusko-kanadyjska osoba kiedyś powiedziała: „Wierzę, że serce naprawdę żyje”. Czy miała na myśli życie uczuciowe postaci z D&D? Ten autor mówi tak, dopóki nie zostanie udowodnione inaczej.
Uwaga Redakcji: W lore D&D nie ma żadnych dowodów sugerujących, że Celine Dion kiedykolwiek napisała swoją słynną piosenkę w dziwacznej aluzji do romansu w D&D.
Wiele z was pytało o wasze możliwości w zakresie romansów, oraz o ograniczenia, które możecie dla siebie ustalić, oraz które my dla was ustalamy.
Podczas waszej podróży, nawiążecie autentyczne więzi z tymi, z którymi wyruszycie w poszukiwaniu przygód. Te więzi mogą przerodzić się w relacje, które nadają wagi każdej podejmowanej przez was decyzji w grze, a wy jesteście wolni, by podążać za nimi poprzez wybory i konsekwencje. Jednakże, w każdym momencie macie również możliwość wycofania się z tych związków, zmiany zdania lub zakochania się w kimś innym.
Co więcej, w niektórych przypadkach możecie nawet nawiązać wieloosobowe relacje.
Aby zapewnić większą klarowność co do tego, kto może nawiązać romans z kim w Baldur’s Gate 3, przedstawiamy to w jak najmniej romantyczny sposób poniżej:
 • Gracz Origin może nawiązać romans z NPC Origin
 • NPC Origin nie może nawiązać romansu z innym NPC Origin
 • Gracze Origin nie mogą nawiązać romansu z innymi graczami Origin
Nasz system relacji został zaprojektowany tylko do nawiązywania romansów z NPC-ami. Jednakże, jeśli ty i twój partner w trybie kooperacji całujecie monitory w tym samym czasie, efekt wyładowania elektrostatycznego może wywołać przyspieszone bicie serca, podobnie jak uczucie zakochania. Jeśli poczujesz ból lub drętwienie w kończynach, prosimy niezwłocznie udać się do szpitala.
Rozplątywanie dialogu: Czyj to w końcu tekst?
Wielu bystrzaków zauważyło, że Baldur’s Gate 3 pozwala na cofnięcie się do historii dialogu podczas rozmowy, jeśli zapomnicie, co powiedzieliście (zrozumiałe, jesteście tadpole’ami), lub chcecie uporządkować swoje myśli. Cieszymy się, że możemy potwierdzić, że nie musicie się martwić o zapominanie tego, co już powiedzieliście (potencjalnie powodując eksplozję całego świata, wylądowanie w więzieniu, sojuszenie się z prawdziwym morderczym kosmitą itp.), dzięki możliwości cofnięcia się do dialogu i zrozumienia, w jakim punkcie jesteście. To świetna funkcja, która często pojawia się w społeczności, więc postanowiliśmy ją podkreślić dla tych, którzy jeszcze nie przystąpili do gry! Nie martwcie się, przewijacze zagłady, mamy was na oku.
Co do tematu zagłady i gadulstwa, otrzymujemy wiele pytań dotyczących tego, jak działa rozmowa w drużynie czteroosobowej, więc postanowiliśmy przedstawić kilka scenariuszy, które wyjaśniają, jak to jest rozwiązane.
Zazwyczaj postać, która inicjuje rozmowę (zarówno w trybie dla pojedynczego gracza, jak i wieloosobowym), jest gospodarzem tej rozmowy. W trybie wieloosobowym inni gracze mogą obserwować rozmowę, klikając odpowiednią ikonę lub postać, co pozwala im głosować w kwestiach dialogowych dotyczących gospodarza rozmowy. Gospodarz jest wolny i często słuszny, żeby ich zignorować.
„A co, jeśli wchodzę w rozmowę z postacią, która nie ma odpowiednich umiejętności do podjętych wyborów?” To zależy od kilku rzeczy. Kiedy rozmowa rozpoczyna się niespodziewanie, postać, która zainicjowała wydarzenie, które doprowadziło do rozmowy, zostanie gospodarzem tej rozmowy. Umiejętności tej postaci będą więc używane do rozstrzygnięcia losów rozmowy.
Dajmy przykład, jeśli nagle wpadniesz na kogoś za rogiem, to właśnie ty będziesz prowadził rozmowę.
W niektórych przypadkach możesz wycofać się z rozmowy i ponownie do niej wrócić, wybierając (w trybie dla pojedynczego gracza) innego członka twojej drużyny. W innych przypadkach los działa tak, jak powinien: jako los. Nasze systemy dialogowe są zaprojektowane tak, aby działały organicznie, tak jak w prawdziwym życiu. Tam, gdzie istnieje autonomia w życiu, istnieje również autonomia w Baldur’s Gate 3. Kiedy sytuacje są bardziej losowe, masz swoje zdolności – i swoje umiejętności – do rozplątywania ich.
W trybie wieloosobowym będziesz również mieć możliwość ustawić pewne dialogi jako prywatne, dzięki czemu twoi koledzy z drużyny nie będą mogli ich podsłuchiwać. Doskonałe do romantycznych… lub zdradliwych intryg.
Czy oparte na rasie, klasie czy innych umiejętnościach, ważne jest, aby pamiętać, że nie ma naprawdę złych odpowiedzi, ale wiele konsekwencji. W długim okresie historia zostanie zdefiniowana przez twoje wybory i konsekwencje twoich działań. Zawsze będziesz mieć wybory do podjęcia. Zaufaj kostce, zawsze dostarczy ci dobrej zabawy!
Strona internetowa FPSGURU.pl to wyjątkowe miejsce dla miłośników technologii i graczy komputerowych. Oferuje kompleksowy przegląd kart graficznych, od nowości po bardziej ekonomiczne modele, które zachwycają doskonałą wydajnością.

Jakość w stosunku do ceny to element, który dla wielu jest kluczowy. Dlatego stawiamy na przedstawienie nie tylko technicznej specyfikacji karty, ale i jej opłacalności w perspektywie czasu. Zastanawiasz się, czy Twoja karta przetrwa najnowsze wyzwania w świecie gier? Czy wkrótce będziesz musiał zastąpić ją nowszym modelem? Nasz portal dostarczy odpowiedzi na te pytania.

Chcąc ułatwić wybór, wprowadziliśmy porównywarkę kart graficznych. Dzięki niej, w intuicyjny sposób, możesz analizować kluczowe parametry – od taktowania po typ pamięci. W sytuacji, gdy rozważasz zakup jednego z kilku modeli o zbliżonej wydajności, to narzędzie stanie się niezastąpione.

Nie zapominamy także o subiektywnych opiniach innych użytkowników. Autentyczne recenzje ukazują rzeczywistość użycia karty w praktycznych zastosowaniach. Czy spełni oczekiwania w Twojej ulubionej grze? Jakie są jej realne parametry energetyczne? Czy potrafi zachować ciszę w trudnych warunkach?

FPSGURU.pl to nie tylko ranking kart graficznych. To przede wszystkim kompendium wiedzy, profesjonalne narzędzia i opinie społeczności, które wspólnie pomogą Ci dokonać najlepszego wyboru.
Maciek Wiśniewski
Maciek Wiśniewski

Entuzjasta komputerowy o głębokiej pasji do wszystkiego, co związane z technologią i komputerami. Moje zainteresowanie tym obszarem sięga dzieciństwa i od tamtej pory nieustannie rozwijam swoją wiedzę na ten temat.Posiadam solidną wiedzę w zakresie sprzętu komputerowego, od procesorów i kart graficznych po pamięć RAM i dyski SSD. Z przyjemnością złożę komputer od podstaw, dokonując starannie dobranych wyborów sprzętu, aby uzyskać optymalną wydajność.Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące komputerów, oprogramowania, gier czy technologii, z przyjemnością Ci pomogę. Razem możemy odkrywać fascynujący świat komputerowego wszechświata!

Co o tym sądzisz milordzie?

   Dodaj Odpowiedź

   FPSGURU
   Logo
   Porównaj wybrany sprzęt
   • GPU (0)
   • CPU (0)
   • Komputery Gamingowe (0)
   Porównaj
   0