AMD opublikowało specjalną wersję sterowników graficznych dedykowanych dla gry „Ratchet & Clank: Rift Apart”

AMD właśnie wydało specjalną wersję sterowników graficznych Adrenalin, która zawiera dedykowane optymalizacje dla gry „Ratchet & Clank: Rift Apart”. Poprzednie oficjalne sterowniki oznaczone jako 23.7.2 WHQL nie miały zoptymalizowanych ustawień dla tej gry już od dnia premiery, co wywołało pewne kontrowersje, zwłaszcza w kontekście braku obsługi czasu rzeczywistego śledzenia promieni (real-time ray tracing) w tej produkcji. Wydane jednorazowo sterowniki noszą numer wersji 23.10.23.03 i oferują optymalizacje dla wspomnianej gry. Dodatkowo, rozwiązują one problem występujący podczas uruchamiania gry z włączonym ray tracingiem i funkcją DSR, związany z awariami aplikacji i problemami związanych z czasem działania sterownika.
AMD opublikowało specjalną wersję sterowników graficznych dedykowanych dla gry "Ratchet & Clank: Rift Apart" AMD opublikowalo specjalna wersje sterownikow graficznych dedykowanych dla gry Ratchet Clank Rift Apart


Najważniejsze:

 • Wsparcie dla gry „Ratchet & Clank: Rift Apart”
  Naprawione problemy:
 • Obserwowane były awarie aplikacji lub przekroczenie czasu działania sterownika podczas grania w „Ratchet & Clank: Rift Apart” z włączonym ray tracingiem i skalowaniem dynamicznym rozdzielczości na niektórych produktach AMD Graphics, takich jak Radeon RX 7900 XTX.
  Znane problemy:
 • Wskaźnik nakładki pomiaru wydajności może raportować „N/A” dla liczby klatek na sekundę (FPS) w różnych grach.
 • Obserwowano sytuacyjnie wysokie zużycie energii w trybie bezczynności przy korzystaniu z wybranych konfiguracji wielomonitorowych z różnymi wyświetlaczami o wysokiej rozdzielczości i częstotliwości odświeżania na kartach graficznych Radeon RX 7000.
 • Okazjonalne występowanie korupcji przy grze w Rocket League z wyłączonym efektem Bloom na niektórych produktach AMD Graphics, takich jak Radeon RX 6900 XT.
 • Okazjonalne zawieszenie aplikacji na kilka sekund przy graniu w RuneScape na niektórych produktach AMD Graphics, takich jak Radeon RX 5700 XT.
 • Przy nagrywaniu z użyciem AMD Software: Adrenalin Edition z kodekiem AV1 może czasami wystąpić niezgodność dźwięku z obrazem.
 • Możliwe wystąpienie spadku wydajności w grach DirectX 11 na kartach graficznych AMD Radeon RX 5600 XT po włączeniu funkcji AMD SmartAccess Memory. Jako tymczasowe rozwiązanie zaleca się wyłączenie SmartAccess Memory na stronie dostosowywania wydajności.
Maciek Wiśniewski
Maciek Wiśniewski

Entuzjasta komputerowy o głębokiej pasji do wszystkiego, co związane z technologią i komputerami. Moje zainteresowanie tym obszarem sięga dzieciństwa i od tamtej pory nieustannie rozwijam swoją wiedzę na ten temat.Posiadam solidną wiedzę w zakresie sprzętu komputerowego, od procesorów i kart graficznych po pamięć RAM i dyski SSD. Z przyjemnością złożę komputer od podstaw, dokonując starannie dobranych wyborów sprzętu, aby uzyskać optymalną wydajność.Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące komputerów, oprogramowania, gier czy technologii, z przyjemnością Ci pomogę. Razem możemy odkrywać fascynujący świat komputerowego wszechświata!

Co o tym sądzisz milordzie?

   Dodaj Odpowiedź

   FPSGURU
   Logo
   Porównaj wybrany sprzęt
   • GPU (0)
   • CPU (0)
   • Komputery Gamingowe (0)
   Porównaj
   0