AMD Ryzen 5 7500F – 6 rdzeniowy procesor bez integry

Recenzje publikowane w niedzielę zdecydowanie brzmią nietypowo, ale taka jest data wyznaczona przez AMD, i teraz mamy mnóstwo recenzji pochodzących z azjatyckich mediów. AMD nie wyjaśniło, dlaczego tylko ten region otrzymał próbki, ale źródła twierdzą teraz, że procesor będzie miał globalną premierę w niedalekiej przyszłości
Bez wątpienia ta premiera procesora skupia się głównie na rynku azjatyckim. W rezultacie media porównują ten procesor do oferty Intela w podobnym przedziale cenowym na tym obszarze. W tym przypadku, Core i5-13490F wydaje się być najbardziej odpowiednią opcją, ponieważ oba procesory nie mają zintegrowanych układów graficznych. Niemniej jednak, istnieją zauważalne różnice między nimi.
AMD Ryzen 5 7500F - 6 rdzeniowy procesor bez integry AMD 7500F 2 768x357 1
Procesor AMD ma 6 rdzeni i zużywa 65W mocy, z maksymalnym taktowaniem do 5.0 GHz, podczas gdy Core i5-13490F posiada 10 rdzeni (spośród których 6 to rdzenie Performance) i osiąga maksymalne taktowanie do 4.8 GHz. Recenzje wskazują, że ten procesor pracuje praktycznie w takiej samej temperaturze i pobiera tyle samo energii co Ryzen 5 7600, choć z nieco niższym taktowaniem. Jest to zrozumiałe, biorąc pod uwagę, że procesor jest w zasadzie odmianą z niższym taktowaniem bez zintegrowanej grafiki.
AMD Ryzen 5 7500F - 6 rdzeniowy procesor bez integry RYZEN 7500F 768x960 1
Pod względem wydajności w grach, procesor AMD zdaje się przewyższać swoich odpowiedników u Intela, w tym najnowsze modele Core i5-13500 i 13400, co czyni go bardziej odpowiednim wyborem dla osób, które głównie zamierzają używać procesora do gamingu. Dodatkowo, procesor AMD jest kompatybilny z płytami głównymi AMD A620, co stanowi korzystną opcję dla systemów wykorzystujących ten procesor, przy zachowaniu przystępnej ceny.
Zgodnie z raportem, procesor zadebiutuje w cenie 179 dolarów (879 zł?) i będzie dostępny od jutra (w Azji). Na stronie chińskiego sklepu internetowego jest już wymieniony po cenie 1239 juanów (172 dolary). Firma potwierdza, że procesor zostanie dostarczony z chłodzeniem Wraith Stealth, co czyni go jeszcze lepszą ofertą. Niemniej jednak, CPU nie jest dostarczany w zestawie z grą Starfield.
źródło: VideoCardz
Maciek Wiśniewski
Maciek Wiśniewski

Entuzjasta komputerowy o głębokiej pasji do wszystkiego, co związane z technologią i komputerami. Moje zainteresowanie tym obszarem sięga dzieciństwa i od tamtej pory nieustannie rozwijam swoją wiedzę na ten temat.Posiadam solidną wiedzę w zakresie sprzętu komputerowego, od procesorów i kart graficznych po pamięć RAM i dyski SSD. Z przyjemnością złożę komputer od podstaw, dokonując starannie dobranych wyborów sprzętu, aby uzyskać optymalną wydajność.Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące komputerów, oprogramowania, gier czy technologii, z przyjemnością Ci pomogę. Razem możemy odkrywać fascynujący świat komputerowego wszechświata!

Co o tym sądzisz milordzie?

   Dodaj Odpowiedź

   FPSGURU
   Logo
   Porównaj wybrany sprzęt
   • GPU (0)
   • CPU (0)
   • Komputery Gamingowe (0)
   Porównaj
   0